Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve
Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve

Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve


SATIN AL

Beydağları ve Batı Toroslarda Altı Günde Dört Zirve

Beydağları ve Batı Toroslarda, 6 günde 4 zirve, Geyik Sivrisi (1825 m), Bereket Zirvesi

 (Tunç-2520 m), Batı Torosların en yüksek zirvesi Kızlar Sivrisi (3086 m) ve son olarak da Akdağ zirvesi ( 3024 m)... Zirveleri keşfetmek isteyenleri bekliyoruz....

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

05 - 10 Kasım

Kişi Başı Fiyat: 2850.-TL

Tek Kişi Farkı: 275.-TL

 

Bu turumuzda Batı Toroslar ve Beydağlarının 4 zirvesini keşfe gidiyoruz. Zirve çıkışlarının tamamı yürüyerek çıkılabilen rotalardan yapılacaktır. Yürüyüş kondisyonu iyi olan ve yükseklik problemi olmayan herkesin kolaylıkla katılabileceği bir turdur. Arazi araçları kullanarak, zirvelere yaklaşabileceğimiz en yakın mevkiine kadar yaklaşarak, nispeten daha az yürüyüş yapacağız. … Turda, kamp da yapılacaktır. Bu nedenle herkesin uyku tulumlarını getirmesi gerekmektedir.
 

1. Gün / Geliş / Geyik Sivrisi / Geyikbayırı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra, Geyikbayırı, Karabel Mevkiine gelip, buradan 2,5 saat sürecek tırmanışımıza başlıyoruz. Zirveye çıkan patika muhteşem sedir ormanlarından ve Çandır Vadisi manzarası ile ilerliyor. Zirve çıkışının ardından Geyikbayırında bulunan The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 12 km / 6 saat
 

2. Gün / Bereket - Tunç Dağı / Geyikbayırı
Bu sabah oldukça güzel bir parkura çıkıyoruz. Arazi araçlarımızla, Yarbaşçandır üzerinden Bereket Dağı eteklerine geliyoruz. Buradan yaklaşık 4 saat sürecek zirve tırmanışımıza başlıyoruz. Bereket, Tunç ve Eren Dağları zirvelerini keşfettikten sonra, araçlarımızla kar çukurunda buluşuyoruz. The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

Toplam yürüyüş 8 km / 7 saat
 

3. Gün / Dinlenme – Kaya Tırmanışı / Oluklu Yayla Kamp
Bugün dinlenme günü. Sabah Trebenna antik kentine kolay bir yürüyüş yapıyoruz. İsteyenler dünyaca meşhur Geyikbayırı parkurlarında kaya tırmanışı yapabilir, öğrenebilir. Kaya tırmanışı tur ücretine dahil değildir. Saat 14:00 gibi, Geyikbayırından çıkarak, yaklaşık 3 saat sürecek muhteşem yollardan geçerek Oluklu Yaylaya geliyoruz ve burada kamp yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Oluklu Yayla Kamp.

Öğlen ve akşam yemekleri  dahil
 

Toplam yürüyüş 8 km / 5 saat
 

4. Gün / Kızlar Sivrisi / Gömbe 
Sabah erken kalkıp, Oluklu Yayladan Kızlar sivrisine çıkıyoruz. Zirve tırmanışından sonra Muhteşem sedir ormanları ile kaplı Çamkuyusu mevkiine inerek, araçlarımızla buluşuyoruz. Daha sonra Arykanda antik kentini gezmek üzere Arif Köyüne gidiyoruz. Buradan Elmalı ziyareti ve daha sonra Gömbe’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gömbe’de.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

Toplam yürüyüş 16 km / 8 saat
 

5. Gün / Dinlenme / Gömbe
Bugün dinlenme günü. Gömbe’de serbest zaman. Dileyenlerle Hacımusalar Höyük, Abdal Musa Tekkesi ve Uçarsu – Yeşilgöl ziyareti yapılacak. Akşam yemeği ve konaklama Gömbe’de.

Öğlen ve akşam yemekleri  dahil
 

6. Gün / Akdağ Zirve / Dönüşler
Bugün muhteşem güzellikteki Subaşı Yaylası ve İkizgölden geçerek, zirveye en yakın bölgeye gelerek buradan yürüyüşe başlıyoruz. Zirve çıkışından sonra, Cemalan Yayla üzerinden Fethiye’ye inerek saat 17:00 gibi Dalaman havaalanında turumuzu bitiriyoruz.

Öğlen yemeği  dahil
 

Toplam yürüyüş 10 km / 6 saat
 

5 gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 5 akşam yemeği, dağ rehberi, her araçta 4 kişi + şoför olacak şekilde arazi araçları ile ulaşım ve araçlarla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

Ören yeri ve müze girişleri dahil değildir, müze kart alınmasını öneririz.

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve
Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve