3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu
3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu

3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu


SATIN AL

3937

Kaçkar Dağı Zirve Tırmanışı Ve Trans Turu

 

BU TURUMUZDA KAPASİTEMİZ MİN/MAX 8 KİŞİDİR. REHBERİMİZİN SİZİNLE EN İYİ ŞEKİLDE  İLGİLENMESİ, EN İYİ PERFORMANSI GÖSTERMENİZ VE DOLAYISI İLE MUTLULUĞUNUZUN ARTMASI İÇİN BİZCE EN UYGUN KATILIMCI SAYISI BUDUR. ZİRVESİZ KAÇKAR DAĞI ETEKLERİ TURUMUZ İÇİN BAKINIZ KAÇKAR DAĞI ETEKLERİ TURU.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

 

TURUN TARİHLERİ

20 – 26 TEMMUZ 2019 TURUMUZ 8 KİŞİ İLE HAREKET EDER

 

TUR FİYATI

Çift kişilik odada kişibaşı Nakit/Havale/Eft: 2590 TL ‘dir.

KK tek çekim tüm bankalar: 2690 TL dir

KK 3 taksit 2790 TL, 6 taksit 2890 TL dir

KİŞİ BAŞI SİNGLE FARKI 70 TL dir. Tüm fiyatlara eklenecektir ( SİNGLE KONAKLAMA SADECE 2 GECE KALINAN HEVEG’DE MÜMKÜNDÜR )

  PROGRAM

 

1. Gün: ERZURUM – HEVEG 

Erzurum’da belirlenen saatlerde buluştuktan sonra Heveg’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde Tortum gölü ve şelalesini fotoğraflayacağız. Fazla vakit kaybetmeden öğle yemeği için su kavuşumundaki yol lokantasına gidiyoruz. Yusufeli’de alışveriş molası verdikten sonra  Barhal çayı kenarından dar yolla ve kıvrıla kıvrıla Heveğe kadar seyahat ediyoruz. Bugün toplam araç yolculuğumuz 5 saati buluyor. Akşam kararmadan pansiyonumuza yerleşmiş oluyoruz. Kısa bir yürüyüş aktivitesi yaparak haftaya hazırlık yapıyoruz.

Konaklam: Altunay Pansiyon

Yürüyüş: İsteğe bağlı
Araç: 5.5 saat

 

2. Gün: OLGUNLAR MAHALLESİ – HASTAF YAYLASI – DİLBERDÜZÜ KAMP ALANI  

Kahvaltının ardından, dağda 3 gün boyunca kullanacağımız malzemeleri ayırmış olarak hazırladığımız çantalarımızı katırlara yükleyerek yürüyüşe başlıyoruz. İlk önce Olgunlarmahallesini görüyoruz. İki derenin birleştiği yerde cafe var. Son uzun molamızı verdikten sonra Dilberdüzü kamp alanına doğru yükselmeye başlıyoruz. İlk etapta tatlı bir eğim dediğimiz yükselti ile başlıyor. Daha sonra yavaş yavaş diklik artıyor. Parkurun, bir dağa yaklaşırken yürüyebileceğiniz en rahat ve bol çiçekli/sulu bir doğası var. Bizce yaz aylarında çıkılacak en güzel dağlardan biridir Kaçkar. Hele bir de güney yamacından yaklaşıyorsanız. Yaklaşık 4-4.5 saat sonra 2950 metredeki kamp alanına varmış oluyoruz. Bizi bekleyen çadırlarımıza yerleşerek kısa bir dinlenmenin ardından sıcak çaylarımızı yudumlamak ve yarınki zirve yürüyüşümüzde başımıza neler gelecek onları konuşmak için bir araya geliyoruz:) Rehberimiz size tüm ayrıntıları ile parkuru anlatıyor. Sabah erkenden yola çıkacağımız için yüksekliğe uyum sağlamak adına erkenden yatıyoruz.

Konaklama: Dilberdüzü Kamp alanı – Çadır

Yürüyüş: 5 saat

Araç: Yok

 

3.Gün: ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ

Erken alacağımız kahvaltı sonrası son hazırlıklarımızı yaparak zirve için tırmanışa geçiyoruz. Kaplumbağa hızında adım adım yükseliyoruz. İlk durağımız 3380 metre ile dünyanın o yükseklikteki en derin ikinci gölü ünvanına sahip Deniz gölünde veriyoruz. Kısa atıştırmalıklardan sonra tırmanışa devam ediyoruz. İkinci mola yerimiz, Kaçkar dağı güney sırtını yani tırmanacağımız bölgeyi tam karşımızda gördüğümüz 3550 metrelik geçit. Bu tür geçitlere literatürde ‘kapı’ da deniyor. Buraya kadar olan bölüm bir tür alıştırma idi. Asıl tırmanış buradan sonra başlıyor ve geri dönüşü yok. Dolayısı ile bu noktada rehberinizin ve kendi iç sesinizin yönlendirmesi ile ya Deniz gölüne kadar geri dönmeyi ya da zirve yürüyüşüne gelmeyi seçmelisiniz. Eğer gelmeyi seçip de bir yerde yine tıkanırsanız olduğunuz yerde tüm grubu beklemeyi göze almışsınız demektir. Rehber grubu zirveye çıkaracak ve geri dönüşte sizi olduğunuz yerden alacaktır. Şimdi biz herkesin gelmeye karar verdiğini düşünerek yolculuğumuza devam edelim. Kapıdan sonra yaklaşık 100 metrelik bir iniş yapıyoruz. Sonrasında tekrar yükselmeye başlayarak kayalık bölgeye geliyoruz. Buradan yatay geçiş ve kısa kısa dik çıkışlarla zirve yolculuğunun en tehlikeli bölümüne varıyoruz. ‘Balkon’ dediğimiz bölümde rehberinizin direktiflerini can kulağı ile dinliyoruz. Yaklaşık 5 er metrelik iki geçiş noktası olan balkonda ayak basacak ve elle tutacağınız yerleri rehberleriniz gösterecek ve yardımcı olacaklardır. Yükseklik korkusu olanlar burada daha fazla tedirgin olabiliyorlar. Ama korkularınızın üstüne gitmeden onlardan kurtulmanız mümkün değil. Balkonu geçtikten sonra uzun bir molayı hak ettiniz:) Artık dağımızın ana kütlesindeyiz. Balkondan sonra tırmanış gittikçe dikleşiyor ve döküntü kayalar dediğimiz ‘çarşak’ kayalarının ebatları büyüyor. Gidilen tarihe göre taşlar yerine oturmuş oluyor ve çok oynamıyorlar. Ufak gördüğünüz taşlar sizden bile ağır oldukları için üstünüze düşme ihtimalini bir tarafa bırakıyoruz. Dönüş öncesi son gücümüz ve isteğimizi bu bölümde aktif ederek zirveye varıyoruz. Hava şartına göre rehberimizin belirlediği vakit kadar zirvede kalıp fotoğraf çektiriyor, kumanyamızı yiyor ve dinleniyoruz. Artık dönüş zamanı. Şimdiden kulağınızda küpe olsun: Zirve yürüyüşlerinin en önemli kısmı dönüş bölümüdür. Zirve molasında kendinizi yenilemiş, iyice dinlenmiş ve karnınızı doyurmuş olmalısınız. Aynı rotadan dikkatli bir şekilde inişimizi yapıyoruz. Hemen hemen aynı noktalarda molalar vererek geri dönüyoruz. Eğer yol üstünde kalan oldu ise onları da almayı ihmal etmiyoruz tabiki. Hava ve sizin şartlarınıza bağlı olarak yaklaşık10 saat sonra kamp alanında oluyoruz. Bu 10 saat içinde yaklaşık 1000 metre çıkıp indiğimiz için başımızın ağrıması gayet normal. Sıcak su tüketimi ve iyi bir uyku ile ertesi güne bomba gibi başlayacağınıza eminiz:)

Konaklama: Dilberdüzü Kamp alanı – Çadır

Yürüyüş: 9-10 saat

Araç: Yok

 

4. Gün: HEVEG

Güzel bir kahvaltının ardından kampımızı terke diyor ve yine katırlara fazla eşyalarımızı yükleyerek Heveg’e doğru inişe geçiyoruz. 4.5 saatte çıktığımız patikayı 2.5 saatte inerek Olgunlar mahallesindeki cafemizde öğle yemeğimizi yiyoruz. İyice dinlenmiş bir halde yaklaşık 1 saat daha inerek pansiyonumuza yerleşiyoruz. Üç günün tüm yorgunluğunu sıcak bir duş ile atıyoruz. Artık serbest zaman ve yarınki trans yürüyüşümüz için iyice dinleniyoruz.

Konaklama: Altunay Pansiyon

Yürüyüş: 4 saat

Araç: Yok

 

5. Gün: DOBE YAYLASI – NALETLEME GEÇİDİ – ÇAYMAKÇUR YAYLASI – GİTO YAYLASI

Bugün erkenden kahvaltı yapıyoruz. Bugün hem yürüyüş hem de araç mesafesi olarak uzun bir gün. Kahvaltının ardından bizi karşılamaya gelen aracımıza eşyalarımızı yükleyerek sadece küçük sırt çantası ve gereken malzemelerimizle birlikte trans yürüyüşüne başlıyoruz. Araç bizi aynı yolu bir kere daha yürümememiz için Olgunlar mahallesine kadar çıkarıyor. Buradan başlayacağımız yürüyüş aynı Dilberdüzü yürüyüşü gibi tatlı bir eğim ile başlıyor. Araç ise bizi karşılamak üzere çok uzun bir yoldan Çaymakçur yaylasına gidiyor. Bugünü yürüyerek sonlandırmak daha az yorucu olabilir:) Yaklaşık 1.5 saat sonra Dobeyaylasına varıyoruz. Burada ilk uzun molamızı verdikten sonra yükselmeye devam ediyoruz. Yaylanın son düzlüğünden sonra daha dik çıkışlar başlıyor. 3220 metrelik geçitte kumanyalarımızı yiyoruz. Dinlendikten sonra artık inişe geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra Karadeniz gölü kenarındayız. Uzun molamızda isteyenler göle girebiliyorlar. Hava güneşli ise buz gibi suya yavaş yavaş girerek tüm yorgunluğumuzu atmak harika oluyor. Mola sonrası yaylaya doğru inişe devam ediyoruz. Kimi zaman belirgin kimi zaman kaybolanpatikadan yürüyerek, dik inişler yaparak Aşağı Çaymakçur yaylasında yürüyüşümü sonlanıyor. Bizi bekleyen aracımıza binerek uzun bir araç yolu sonrası Gito yaylasına varıyoruz. Bugün yaklaşık 8 saat yürüdükten sonra Gito yaylasına kadar yaklaşık 3.5 saat araç yolculuğu yapıyoruz. Uzun bir gün oluyor ama güneş batımına yakın vardığımız yaylanın sabah manzarasını gördüğümüzde her şeye değdiğini anlıyoruz.

Konaklama: Koçira Pansiyon

Yürüyüş: 7-8 saat
Araç: 3.5 saat

 

6. Gün: AMBARLI YAYLASI VE GÖLLERİ

Kahvaltı sonrası Ambarlı göllerine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek araç yolculuğu sonrası halen yaylacılık yapılan Ambarlı’ya varıyoruz. Yürüyüşümüz bu noktadan hafif eğim ile başlıyor. Yaklaşık 1 saat sonra ilk gölümüzü görüyoruz. İlk molamızı da burada veriyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra da Balıklı göle varıyoruz. Burada uzun molamızı veriyor ve kumanyalarımızı yiyoruz. Cesaretli ve istekli misafirlerimizin göle girmelerini izliyoruz. Bölgede irili ufaklı 5 adet göl var. Dinlenme molasında isteyenler daha da yukarılara tırmanabiliyor. Manzara yukarı çıktıkça fenalaşıyor. İyice dinlenmiş olarak aynı patikadan inişe geçiyoruz. Aracımızla aynı yolu geri giderek evimize dönüyoruz.

Alternatif Program: Bugünü tamamen dinlenerek geçirebilirsiniz. Bulunduğumuz yayla enerjisi ve manzarası yüksek bir yer. Kitap okuyup, salıncağa binip, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Konaklama: Koçira Pansiyon

Yürüyüş: İsteğe bağlı 3 saat
Araç: Yok

 

7. Gün: AYRILIK GÜNÜ – TRABZON 

Bugün sabah kahvaltımız sonrası Gito yaylasına veda ediyoruz. Yol üstünde gelirken uğramadığımız ne varsa durup gezerek ve fotoğraf çekerek ilerliyoruz. ( Kale-i Zir, Şimşir Ormanı v.s.) Son öğle yemeğimiz Çamlıhemşin’de alarak Trabzon Havaalanı’na doğru devam ediyoruz. 17.00 gibi havaalanında olmayı planlıyoruz.

 

ULAŞIM

Gidiş: Erzurum havaalanından hareket saatimiz 11.00 dır. Otobüs ile gelecek misafirlerimizi otogardan alabiliyoruz. Ama erken gelenleri havaalanına bekliyoruz.

Dönüş: Trabzon havaalanından 20.00 ve sonrası biletler uygundur.

 

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER 

**** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!

 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

 

Aklınızda ve Çantanızda Bulunsun:

Bu keyifli tatili en konforlu şekilde geçirmek için ihtiyacınız olan malzemeleri Kutupayısı mağazadan ve www.kutupayisi.com ‘dan size özel indirimlerle alabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için ürün gruplarının yanına linkler ekledik. Bizden ve Kutupayısı Mağaza’dan her zaman destek alabileceğinizi unutmayın:)

Kutupayısı indirim kodunuz bizde! Hadi arayın:) 0530 912 2444

 

Doğada katman katman giyinmek avantaj ve konfor sağlar. Hava koşullarından etkilenmemek için sırt çantanızda o günkü hava durumuna göre hazırlanmış malzemeler olur ise yapacağınız faaliyet işkenceye dönüşmez. Eğer çadırda kalmak istiyorsanız malzemelerinize biraz daha fazla özen göstermelisiniz. Gereksiz malzemelerden kaçınıp nokta atışı yaparsanız doğaya uyumunuz artar. Dolayısıyla da mutluluğunuz.

3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu 3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu 3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu 3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu
3937 Kaçkar Dağı Zirve Turu