Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları
Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları

Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları


SATIN AL

Batı Lykia’nın muhteşem manzaralı parkurlarında 4 günlük yürüyüş. 

2020 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

Tur Tarihleri: 12 – 15 Kasım 2020

Kişi Başı Fiyat: 1750.-TL

Tek Kişi Farkı: 175.-TL

 

1. Gün / Perşembe / Kayaköy- Ölüdeniz

Sabah en geç saat 10:00 gibi Dalaman Havaalanında rehberimizle buluşma ve 1,5 saatlik araç yolculuğu ile Kayaköy’e (Levissi) ulaşıyoruz. Mübadeleden sonra terkedilen bu hayalet şehri gezdikten sonra, muhteşem manzaralara sahip bir patikadan Ölüdeniz’e iniyoruz. Buradan Yediburunlara devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karaağaç.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

Toplam yürüyüş: 7 km / 4 saat

 

2. Gün / Cuma / Sidyma –Gey – Alınca

Sabah kısa bir yolculuktan sonra Bel köyüne ulaşıyoruz. Yolda Sidyma Antik Kentine uğrayıp rehberimizden kentin hikayesini dinleyip, kentin içinde bulunan köy evinde çayımızı içtikten sonra – Gey – Alınca yürüyüşünü yapmak üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. Antik çağda Hiera Akra (Kutsal Burun) adıyla anılan 1000 metreye kadar yükselen eşsiz Yediburunlar manzarası eşliğinde kıyıya paralel olarak Alınca Mahallesine yürüyoruz. Konaklama Karaağaç mahallesinde.
 

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

Toplam yürüyüş: 15 km / 8 saat

 

3. Gün / Cumartesi / Alınca – Kabak Koyu- Faralya

Kısa bir araç yolculuğundan sonra Alınca mahallesinden yürüyüşümüze başlıyoruz, ağırlıklı olarak çam, sandal ve çınar ağaçlarının gölgesinde Kabak Koyu’na ulaşıyoruz. Yüzme ve dinlenme molasından sonra Faralya’ya doğru devam ediyoruz. Konaklama Faralya

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

Toplam yürüyüş: 8 km / 5 saat

 

4. Gün / Pazar / Faralya – Ovacık / Dönüşler

Lykia Yolu’nun en panoramik parkurlarından birisi olan Faralya – Ovacık etabında eşsiz Blue Lagoon manzarasına karşı keyfli bir yürüyüş yapıp, Lykia Yolu’nun başlangıç tabelasında hatıra fotoğrafımızı çekildikten sonra saat 18:00 gibi Dalaman Havalimanın'dan dönüşler.

 

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: info@equinox.com.tr / + 90 532 597 71 97

 

Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları
Batı Likya'nın En Güzel Yürüyüş Rotaları