Best Of Lykia
Best Of Lykia

Best Of Lykia


SATIN AL

Best of Lykia

Lykia’nın En Güzel Yürüyüş Rotaları

 

Lykia’da muhteşem yürüyüşlerle bir haftalık macera. Son yıllarda meşhur olan Lykia Yolu’nun en meşhur parkurlarında yürüyoruz.

 

Bu turumuzda bilinen Lykia kentlerini daha önce keşfetmemiş misafirlerimizle tekrardan keşfedeceğiz.

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

Kişi Başı Fiyat: 2250.-TL

Tek Kişi Farkı: 370.-TL

 

1. Gün / Geliş / Yaylakuzdere / Çukuryayla

Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra, çam ve sedir ormanları arasında kalan Kemer ilçesinin yaylası olan Yaylakuzdere köyünden yürüyüşümüze başlayıp. Yaklaşık 3 saat yürüdükten sonra kamp yerimiz olan Çukuryayla Mevkiine varıyoruz. Ekip olarak kamp ateşimiz için odun topluyoruz ve bizim için önceden gelmiş olan çadırlarımızı kuruyoruz. 

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 6 km / 3 saat

2. Gün / Çukuryayla – Beycik / Ulupınar - Çıralı

Kamp alanında 1800m rakımda Sedir ve Ardıç kokusu eşliğinde uyanıp, odun ateşinde demlenmiş çayımızla beraber kahvaltımızı yapıp, yine sedir ve ardıç ağaçlarının arasından Yukarıbeycik mevkiine doğru ağırlıklı iniş olan parkurumuzda ilerliyoruz. Beycikte aracımızla buluşup Ulupınar’da öğle yemeğimizi yedikten sonra, Chimera'nın 1000 yıllardır sönmeyen alevlerini göreceğimiz Yanartaş'a ulaşıyoruz. Konaklama Çıralı'da.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

Toplam yürüyüş 12 km / 7 saat
 

3. Gün / Çıralı -  Olympos – Adrasan – Gelidonya Feneri / Kekova
Sabah kahvaltıdan sonra sahilden yürüyerek Olympos Antik kentine varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde kenti keşfettikten sonra aracımızla buluşup Adrasan'a geçiyoruz. Adrasan'dan başlayan yürüyüşümüz iniş ve çıkışlarla bizleri Türkiye'nin en yüksek feneri olan Gelidonya Feneri'ne ulaştıracak. Fenerden toprak yola indikten sonra aracımızla tekrar buluşup zaman durumuna göre Korsan Koyu'nda uzun parkurumuzun yorgunluğunu atma şansımız olabilir. Konaklama Finike

Öğle ve akşam yemekleri  dahil
 

Toplam yürüyüş 12 km / 6 saat
 

4. Gün / Apollonia - Aperlai - Kekova Tekne Turu
Aracımız bizi Kılınçlı köyüne bırakacak ve buradan Apollonia Antik kentini gezerek, Aperlai antik kentine ineceğiz. Burada bizi teknemiz karşılıyor. Teknede öğle yemeği ve öğleden sonra yüzme ve dinlenme. Konaklama Kekova

Öğle ve akşam yemekleri  dahil
 

5. Gün / Sidyma –Gey – Alınca

Kekova’dan ayrılıp 1,5 saatlik araç yolculuğu ile Bel köyüne ulaşıyoruz. Yolda Sidyma Antik Knetine uğrayıp rehberimizden kentin hikayesini dinleyip, kentin içinde bulunan köy evinde çayımızı içtikten sonra – Gey – Alınca yürüyüşünü yapmak üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. Antik çağda Hiera Akra (Kutsal Burun) adıyla anılan 1000 metreye kadar yükselen eşsiz Yediburunlar manzarası eşliğinde kıyıya paralel olarak Alınca Mahallesine yürüyoruz. Konaklama Karaağaç mahallesinde.
 

6. Gün / Alınca – Kabak Koyu - Faralya

Kısa bir araç yolculuğundan sonra Alınca mahallesinden yürüyüşümüze başlıyoruz, ağırlıklı olarak çam, sandal ve çınar ağaçlarının gölgesinde Kabak Koyu’na ulaşıyoruz. Yüzme ve dinlenme molasından sonra Faralya’ ya doğru devam ediyoruz. Konaklama Faralya

7. Gün /Faralya – Ovacık  / Ölüdeniz - Kayaköy

Lykia Yolu’nun en panoramik parkurlarından birisi olan Faralya – Ovacık etabında eşsiz Blue Lagoon manzarasına karşı keyfli bir yürüyüş yapıp, Lykia Yolu’nun başlangıç tabelasında hatıra fotoğrafımızı çekildikten sonra. Ölüdeniz’de yüzme molası ardından rehberimiz eşliğinde Hayalet şehir olarak ün yapan, terk edilmiş bir Rum yerleşimi Kayaköy (Levissi) ziyaretimizden sonra etkinliğimiz son buluyor.

8. Gün / Gidişler

Fethiye'de serbest zaman ve Dalaman Havalimanın'dan dönüşler.

 

Dahildir:

Dahil değildir:

 

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

 

Best Of Lykia