Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve
Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve

Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve


SATIN AL

Beydağları ve Batı Toroslarda Altı Günde Dört Zirve

Beydağları ve Batı Toroslarda, 6 günde 4 zirve: Geyik Sivrisi (1825 m), Batı Torosların en yükseği Kızlar Sivrisi (3086 m), Bereket Zirvesi (Tunç-2520 m) ve son olarak da Akdağ Zirvesi (3024 m). 

2020 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI

Tur Tarihleri: 27 Ekim - 01 Kasım

Kişi Başı Fiyat: 3250.-TL

Tek Kişi Farkı: 275.-TL

 

Bu turumuzda Batı Toroslar ve Beydağlarının 4 zirvesini keşfe gidiyoruz. Zirve çıkışlarının tamamı yürüyerek çıkılabilen rotalardan yapılacaktır. Yürüyüş kondisyonu iyi olan ve yükseklik problemi olmayan herkesin kolaylıkla katılabileceği bir turdur. Arazi araçları kullanarak, zirvelere yaklaşabileceğimiz en yakın mevkiiye yaklaşarak, nispeten daha az yürüyüş yapacağız.

Turda, kamp da yapılacaktır. Bu nedenle herkesin uyku tulumlarını getirmesi gerekmektedir.
 

1. Gün / Geliş / Geyik Sivrisi / Geyikbayırı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra, Geyikbayırı, Karabel Mevkiine gelip, buradan 2,5 saat sürecek tırmanışımıza başlıyoruz. Zirveye çıkan patika muhteşem sedir ormanlarından geçiyor ve Çandır Vadisi manzarası ile ilerliyor. Zirve çıkışının ardından Geyikbayırı’nda bulunan The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 12 km / 6 saat
 

2. Gün / Bereket - Tunç Dağı / Geyikbayırı
Bu sabah oldukça güzel bir parkura çıkıyoruz. Arazi araçlarımızla, Yarbaşçandır üzerinden Bereket Dağı eteklerine geliyoruz. Buradan yaklaşık 4 saat sürecek zirve tırmanışımıza başlıyoruz. Bereket, Tunç ve Eren Dağları zirvelerini keşfettikten sonra, araçlarımızla kar çukurunda buluşuyoruz. The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
Toplam yürüyüş 8 km / 7 saat
 

3. Gün / Dinlenme – Kaya Tırmanışı / Oluklu Yayla Kamp
Bugün dinlenme günü. Sabah Trebenna antik kentine kolay bir yürüyüş yapıyoruz. İsteyenler dünyaca meşhur Geyikbayırı parkurlarında kaya tırmanışı yapabilir veya öğrenebilir. Kaya tırmanışı tur ücretine dahil değildir. Saat 14:00 gibi, Geyikbayırı’ndan çıkarak, yaklaşık 3 saat sürecek muhteşem yollardan geçerek Oluklu Yaylaya geliyoruz ve burada kamp yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Oluklu Yayla Kamp.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
Toplam yürüyüş 8 km / 5 saat
 

4. Gün / Kızlar Sivrisi / Gömbe 
Sabah erken kalkıp, Oluklu Yayladan Kızlar sivrisine çıkıyoruz. Zirve tırmanışından sonra Muhteşem sedir ormanları ile kaplı Çamkuyusu mevkiine inerek, araçlarımızla buluşuyoruz. Daha sonra Arykanda antik kentini gezmek üzere Arif Köyüne gidiyoruz. Buradan Elmalı ziyareti ve daha sonra Gömbe’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gömbe’de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.
Toplam yürüyüş 16 km / 8 saat
 

5. Gün / Dinlenme / Gömbe
Bugün dinlenme günü. Gömbe’de serbest zaman. Dileyenlerle Hacımusalar Höyük, Abdal Musa Tekkesi ve Uçarsu – Yeşilgöl ziyareti yapılacak. Akşam yemeği ve konaklama Gömbe’de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

6. Gün / Akdağ Zirve / Dönüşler
Bugün muhteşem güzellikteki Subaşı Yaylası ve İkizgölden geçerek, zirveye en yakın bölgeye gelerek buradan yürüyüşe başlıyoruz. Zirve çıkışından sonra, Cemalan Yayla üzerinden Fethiye’ye inerek saat 17:00 gibi Dalaman havaalanında turumuzu bitiriyoruz.

Öğle yemeği dahil
Toplam yürüyüş 10 km / 6 saat
 

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: info@equinox.com.tr / + 90 532 597 71 97

 

Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve
Beydağları ve Batı Toroslarda Dört Zirve