Bolkarlar Off Road Macerası
Bolkarlar Off Road Macerası

Bolkarlar Off Road Macerası


Doğu Toros dağlarının hemen hemen en bakir kalmış bölümünü Bolkar Dağları ve Aladağlar oluşturmaktadır. Türkiye’de araçla çıkabileceğiniz en yüksek rakım olan 3200 metreye, Bolkar Dağları’nda ulaşıyoruz. Çinili Göl, Medetsiz Dağı, Karagöl, Belemedik, Çakıt Vadisi, Varda Köprüsü, Aladağlar Milli Parkı, Kapuzbaşı Şelaleleri ve Kapadokya’nın en ücra köşelerine gidiyoruz.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

23 – 27 Haziran 2021 (TURUMUZ DOLMUŞTUR)

6 - 10 Ekim 2021

Kişi Başı Fiyat: 4250.-TL

Tek Kişi Farkı: .600-TL

4x4 kiralık araç (tüm tur için yakıt, vergiler ve sigorta dahil, araç başına): 5250.-TL

·       Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç payını ödemeyeceklerdir.

Bu turun başrol oyuncuları Kapuzbaşı Şelaleleri, Aladağlar ve Demirkazık Zirvesi, Çakıt Vadisi, Taşdurmaz, Varda Köprüsü, Bolkarlar ve Medetsiz Dağı, Çinili Göl, Papazın Bağı ve tabii ki Kapadokya.

Bu muhteşem macerada, belki de tüm Torosların en bakir ve vahşi bölümünü keşfedeceğiz. Bolkar Dağları, Türkiye’de araba ile çıkabileceğimiz en yüksek (3200 metre) yeri oluşturmaktadır. Çamlıyayla, eski adıyla Namrun ve Papazın Bağı olarak bilinen Kadıncık Havzası, bu yörenin gizli kalmış doğal güzellikleridir. 2700 metre yükseklikte yer alan Çinili Göl ise, olağanüstü bir krater gölüdür. Medetsiz Dağı’ndan inilen Gümüşköy ise, 18 ve 19. yüzyıllarda Fransızların gümüş çıkarttıkları ve madenlerin hala görülebildiği eşsiz bir köydür. Çiftehan Kaplıcalarında kaldıktan sonra, bu kez, yine 19. yüzyılda, Almanların Ankara – Adana Demiryolunu yaparken, Çakıt Vadisinde kurdukları 18 adet tünele hizmet eden servis yolu olarak açılan Taşdurmaz yolu, hem doğal, hem de hala görülebilen 19. yüzyıl yapıları ile çok ilginç bir yerdir. Aladağlar ise, Demirkazık ve Kızılkaya Zirveleri ile tüm Torosların en yüksek bölümünü oluştururken, kilometrelerce uzanan muhteşem ve bakir bir doğa ve orman cümbüşü sunmaktadır. Gezimiz, Aladağların en güzel yerlerinden biri olan Kapuzbaşı Şelaleleri ile devam edecek.

Daha sonra Kapadokya'ya geçiyoruz. Kapadokya'yı belki gördünüz, ama Equinox Travel ve 4x4 araçlar sayesinde aslında hiç görmemiş olduğunuzu anlayacaksınız.

1. Gün / Kamışlı 
Sabah saat 09:00 gibi Adana Havaalanı’nda rehberimizle buluşuyoruz. Kadıncık Havzası, Papazın Bağı, Bolkarlar (Çinili Göl), Medetsiz Dağı, Istavul Geçidi, madenleri ile ünlü Gümüşköy ve Pozantı’yı geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kamışlı Sezer Otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

2. Gün / Taşdurmaz & Aladağlar
Belemedik üzerinden Taşdurmaz ve Çakıt Vadisi, Varda Köprüsü, Kızıldağ ve Acıman Yaylalarını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Aladağlar Bungalovlarda.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

3. Gün / Kapuzbaşı Şelaleleri – Aladağlar – Kapadokya
Kapuzbaşı Şelaleleri ve Gökçeören Yaylalarını görüyoruz ve Yahyalı üzerinden Ürgüp’e geçiyoruz. Geceleme Ürgüp’te mağara otelde.
Öğlen yemeği dahil.

4. Gün / 4x4 Kapadokya
Soğanlı Kumulları, Üzengi Çayı, Gemil Dağı zirvesi ve Kapadokya'nın hiç bilmediğiniz köşe bucağı. Kapadokya'da sadece 4x4 araçlarla görebileceğiniz muhteşem güzellikleri. Akşam yemeği bir lokantada ve geceleme Ürgüp Mağara otelde.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

5. Gün / Dönüşler

Sabah Kayseri Havalimanı transferleri.


Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası Bolkarlar Off Road Macerası
Bolkarlar Off Road Macerası