En Doğu Karadeniz Off Road Turu
En Doğu Karadeniz Off Road Turu

En Doğu Karadeniz Off Road Turu


SATIN AL

En Doğu Karadeniz Off Road Turu (6 Gün)

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

28 Eylül - 3 Ekim

Kişi Başı Fiyat: 4500.-TL

Tek Kişi Farkı: 750.-TL

4x4 kiralık araç (tüm tur için yakıt, vergiler ve sigorta dahil, araç başına):7250.-TL

20 yıldır turlar düzenlemekte olduğumuz Trabzon – Rize yaylalarının kalabalığı ve doluluğu yeni rotalar keşfetmemizi sağladı. Doğu Karadeniz’in bilinmeyen muhteşem yaylaları ve gölleri bu yepyeni rotamızda.

Yılda sadece bir kez düzenlediğimiz bu turda, arazi araçlarıyla En Doğu Karadeniz’in ücra köşelerine bir keşif yolculuğuna çıkıyoruz. Maçahel ve Şavşat yaylaları ve gölleri, buzul gölleri ve çok az kişinin bildiği yaylalar ve köyler.

Sarıkamış ve Allahuekber Dağları’nın 2600 metre yükseklikteki yaylaları. Geçeğimiz yolların çoğu çok az sayıda gezilen rotalardır.

1. Gün / Trabzon – Zilkale

Sabah en geç 11:00’de Trabzon Havaalanı’nda buluşma. Araçlarla yola çıkış. Sahil yolunu takip ederek, Rize’yi geçtikten sonra, çok az kişinin gittiği 2500 metreden aşan Baldaş Çataldere yoluna giriyoruz. Kaçkar dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde, Kaçkar dağları Milli Parkına varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Zilkale’de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

2. Gün / Zilkale - Maçahel

Bugün Elevit yaylasından aşarak, Kaçkar Dağı eteklerinden aşıp, Hopa üzerinden Borçka Karagöl'e çıkıyoruz. Günün son ışıkları ile Maral Şelalesini gezdikten sonra, Maçahel, Camili köyünde konaklıyoruz.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

3. Gün / Şavşat

Maçahel’den yola çıkarak muhteşem yağmur ormanlarından geçerek Lekoben yaylasına gidiyoruz. Daha sonra geçitten 2650 metre yükseklikteki buzul gölüne tırmanıyoruz. Lekoben yaylasında bir köy evinde alacağımız yemekten sonra, buradan Cancir yaylası üzerinden Şavşat’a iniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

4. Gün / Şavşat

Bugün Şavşat Karagöl ve muhteşem güzellikteki Şavşat Yaylalarını ve Gürcistan sınırı boyunca ilerleyerek Demirkapı – Arsiyan – Sarıçayır yaylalarını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

5. Gün / Sarıkamış - Kars

Bugün uzun ve muhteşem bir etabımız var. Önce ana yolu 80 km kadar takip ederek Ardahan üzerinden Göle'ye varıyoruz. Buradan Allahuekber Dağlarına doğru tırmanmaya başlıyoruz ve dağ köyleri ve yaylaları geçerek Kosor'a iniyoruz. Kosor'da buraya özgü Cağ Kebabı yemeğinden sonra, yer yer 2600 metreye ulaşan yaylalardan ve göllerden geçerek Sarıkamış'a varıyoruz. Buradan ana yolu takip ederek Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sarıkamış'ta.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

6. Gün / Kars - Dönüşler

Sabah Ani harabelerini gezdikten sonra, Kars yöresel yemeklerinin tadına bakarak saat 14:00 gibi Kars Havaalanı’nda turumuz bitiyor.

Öğle yemeği dahil.

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu En Doğu Karadeniz Off Road Turu
En Doğu Karadeniz Off Road Turu