Doğu Karadeniz Off Road Turu
Doğu Karadeniz Off Road Turu

Doğu Karadeniz Off Road Turu


SATIN AL

DOĞU KARADENİZ OFF ROAD TURU

Yılda sadece bir kez düzenlediğimiz bu turda, arazi araçlarıyla En Doğu Karadeniz’in ücra köşelerine bir keşif yolculuğuna çıkıyoruz. Maçahel ve Şavşat Yaylaları ve gölleri, buzul gölleri ve çok az kişinin bildiği yaylalar ve köyler. Sarıkamış Allahu Ekber Dağlarının 2600 metre yükseklikteki yaylaları. Geçeğimiz yolların çoğu çok az sayıda gezilen rotalardır.

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

11 - 15 Temmuz 2019

Kişi Başı Fiyat: 1750.-TL

Tek Kişi Farkı: 320.-TL

Araç Katılım Payı : 1050.-TL

* Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç katılım payını ödemeyeceklerdir.

1. Gün / Trabzon – Maçahel

Sabah en geç 11:00’de Trabzon havaalanında buluşma. Araçlarla yola çıkış. Sahil yolunu takip ederek, önce Hopa'ya, oradan da Borçka Karagöl'e çıkıyoruz. Günün son ışıkları ile Maral Şelalesini gezdikten sonra, Maçahel, Camili köyünde konaklıyoruz.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

Not: Maçahel’de  oda kalmadığından konaklama yapılacak otelin bahçesinde çadır kurulacaktır ve misafirlerimiz çadırda kalacaktır. Otelin WC / Duş ve lokantası kullanılacaktır. Çadır ve matlar tarafımızdan karşılanacaktır, misafirlerimizin uyku tulumlarını getirmeleri gerekmektedir.

2. Gün / Şavşat

Maçahel’den yola çıkarak muhteşem yağmur ormanlarından geçerek Lekoben yaylasına gidiyoruz. Daha sonra geçitten 2650 metre yükseklikteki buzul gölüne tırmanıyoruz. Lekoben yaylasında  bir köy evinde alacağımız yemekten sonra, buradan Cancir yaylası üzerinden Şavşat’a iniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

 

​3. Gün / Şavşat

Bugün Şavşat Karagöl ve muhteşem güzellikteki Şavşat Yaylalarını ve Gürcistan sınırı boyunca ilerleyerek Demirkapı – Arsiyan – Sarıçayır yaylalarını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

 

4. Gün / Sarıkamış - Kars

Bugün uzun ve muhteşem bir etabımız var. Önce ana yolu 80 km kadar takip ederek Ardahan üzerinden Göle'ye varıyoruz. Buradan Allahu Ekber Dağlarına doğru tırmanmaya başlıyoruz ve dağ köyleri ve yaylaları geçerek Kosor'a iniyoruz. Kosor'da buraya özgü Cağ Kebabı yemeğinden sonra, yer yer 2600 metreye ulaşan yaylalardan ve göllerden geçerek Sarıkamış'a varıyoruz. Buradan Kars'a devam ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Kars'ta.

 

5. Gün / Kars

Sabah Ani harabelerini gezdikten sonra, Kars yöresel yemeklerinin tadına bakarak saat 14:00 gibi Kars havaalanında turumuz bitiyor.

Öğle yemeği dahil.

 

Dahildir:

 

Dahil değildir:

 

Notlar:

 

Sorularınız için: info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu Doğu Karadeniz Off Road Turu
Doğu Karadeniz Off Road Turu