Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu
Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu

Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu


SATIN AL

GÖBEKLİTEPE, GEÇ HİTİTLER, NEMRUT DAĞ VE GÜNEYDOĞU ANADOLU

Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Yasemek Hitit heykel Atölyesi Açık Hava Müzesi, Adıyaman Nemrut Dağı, Gaziantep, Halfeti, Zeugma, Urfa, Göbeklitepe.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI  

3 – 6 Haziran 2021

21 – 24 Ekim 2021

Kişi Başı Fiyat: 3250.-TL

Tek Kişi Farkı: 600.-TL

 

Göbeklitepe son yıllarda meşhur oldu, ancak bu turda Göbeklitepe ile ilgili olarak astrolojik hikayeler, “en”, “ilk” “tek” vs hikayeler yerine, uzman arkeologlarca yapılan kazı ve çalışmalar sonucunda elde edilen bilimsel verileri dinleyeceksiniz. Uydurma mitolojik hikayeler duymak istiyorsanız, bu tur size göre değil. Göbeklitepe dışında, Karatepe, Yasemek, Zeugma gibi az bilinen ve gezilen yerler dışında, Gaziantep ve Şanlıurfa Müzeleri gibi muhteşem müzeleri de geziyoruz. Elbette, bölgenin itibariyle, yemekler de bu turda önemli bir yer tutuyor.

 

1. Gün / Geliş / Adana - Gaziantep
Sabah en geç 09:00’da Adana Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. İlk durağımız Karatepe Aslantaş Milli parkı. Kozan’da alınacak yemekten sonra Hititlerin açık hava heykel atölyesi olan Yasemek açık hava müzesini geziyoruz. Daha sonra Gaziantep’e varıyoruz.  Akşam yemeği Gaziantep’te bir lokantada ve konaklama Antep’te.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

2. Gün / Kahta
Bugün sabah Gaziantep Zeugma Müzesini gezdikten sonra, ilk durağımız Zeugma antik kenti. Kazı başkanından (eğer oradaysa) ilk elden bilgileri aldıktan sonra bu kez Halfeti’ye devam ediyoruz. Burada tekne turu ve yemekten sonra, Kahta’ya devam ediyoruz.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

3. Gün / Nemrut Dağ / Şanlıurfa

Bugün sabah Nemrut Dağı geziyoruz. Daha sonra Arsameia ve Karakuş ve Cendere Köprüsünü gezerek, Şanlıurfa’ya devam ediyoruz.

 

4. Gün / Göbeklitepe - Dönüşler

Bugün Göbeklitepe gezisinden sonra, Öğle yemeği için Urfa’ya dönüyoruz. Yemekten sonra Urfa Müzesi gezisi ve havaalanına transfer.

Öğle yemeği dahil.

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / + 90 532 597 71 97

Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu
Göbeklitepe, Geç Hititler, Nemrut Dağı ve Güneydoğu Anadolu