Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu
Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu

Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu


SATIN AL

Köprülü Kanyon, Uçarsu Şelalesi, Pednelissos, Selge, Adada antik kentleri, Çandır Yazılı Kanyon, Kovada Gölü Milli Parkı, Eğirdir Gölü, Davraz Kasnak Meşesi ormanları için Pisidia'ya....  

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

28 - 31 Mart

01 - 04 Mayıs

26 - 29 Ekim

Kişi Başı Fiyat: 1650.-TL

Tek Kişi Farkı: 260.-TL

Araç Katılım Payı : 650.-TL

* Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç katılım payını ödemeyeceklerdir.

Bu turumuzda henüz neredeyse hiç keşfedilmemiş Pisidia Dağlarını keşfe çıkacağız. Antalya Körfezi'nin kuzeyinde kalan dağlık arazinin antik ismidir Pisidia. Off-road aracı olmadan gidilemeyen bu harika dağlara ve yaylalara gitmenin, Yörüklerle tanışmanın tam zamanı!
 

1. Gün / Geliş / Köprülü Kanyon Milli Parkı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup araçlar ve tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. İlk durağımız Ucarsu şelalesi. Burada kahve molası verdikten sonra Pednelissos antik kentine gidiyoruz. Yemekten sonra ören yerini gezip muhteşem güzellikteki Yeşil Vadi’yi aşarak Köprülü Kanyon Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bungalovlarda.
Öğle ve akşam yemekleri dahil

 

2. Gün / Anamas Dağı / Ormana

Bu sabah oldukça zorlu ve güzel bir parkura çıkıyoruz. Önce antik kervan yollarını kullanarak Başgölcük Yaylasına çıkıyoruz. Burada Roma Döneminden kalma antik yollarda yürüyüş yapıyoruz. Buradan Kuyucak yaylalarını takip edip Gembos yaylasını aşarak Oluk yaylasına varıyoruz ve antik yol güzergahını izleyerek Ormana’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ormana Düğmeli Evlerde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil

 

3. Gün / Dumanlı - Beydilli Eğirdir 

Bugün rotamız, Dumanlı Yaylasını aşarak Çukurca’ya inmek. Köprüçay’ın en Kuzeydeki kaynaklarını ve yeni açılan Beydilli Yaylası yolunu takip ederek önce Adada antik kentine, oradan da Eğirdir’e ulaşıyoruz. Akşam yemeği göl kenarında meşhur Sudak lokantasında ve geceleme Eğirdir’de.
Öğle yemeği dahil

 

4. Gün / Kasnak Meşesi Ormanı / Kovada Gölü Milli Parkı / Yazılı Kanyon Tabiat Parkı / Karacaören Barajı / Antalya 

Davraz Dağı’nın kuzey yamaçlarında 2000 metreyi bulan yaylalardan geçerek, dağın güney doğu zirvesinde yer alan kasnak meşesi ormanlarına doğru yol alıyoruz. Burada yaklaşık 600 yaşındaki Koca Kasnak civarında alınacak çay ve kahve molasından sonra, Yukarı Gökdere köyünden Kovada Gölü Milli Parkı’na geçiyoruz. Kovada Gölü kenarında piknik yemeğinden sonra, bu kez rotamızı off-road parkurlar kullanarak Yazılı Kanyon Tabiat parkına çeviriyoruz. Burada 45 dakika sürecek Yazılı Kanyon yürüyüşünü yapıyoruz. Daha sonra muhteşem güzellikteki Karacaören Barajını geçerek saat 18:00 gibi Antalya Havalimanı’na varıyoruz.
Öğle yemeği dahil

 

Üç gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.

Aracını bizden kiralayanlar için araçla ilgili tüm masraflar

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

Ören yeri ve müze girişleri dahil değildir, müze kart alınmasını öneririz.

Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

 

Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu
Göller Bölgesi ve Pisidia Macerası Off Road Turu