Hatti Ülkesi ve Hititler
Hatti Ülkesi ve Hititler

Hatti Ülkesi ve Hititler


SATIN AL

Hatti Ülkesi ve Hititler

“Bütün Ülkelerin Kraliçesi, efendim, Arinna’nın Güneş Tanrıçası! Hatti ülkesinde sen Arinna’nın Güneş Tanrıçası adını alırsın, sedir ağacı ülkelerinde ise, Hepat adını taşırsın” (Dinçol 1982, 79).

Bu muhteşem Arkeoloji serüveninde, arkeolog rehber eşliğinde Hatti Ülkesini ve Hitit Uygarlığını keşfe çıkıyoruz. Luviler kimdir, Hattiler nerde yaşamış, Hitit’ler diye bir kavim var mı? Hititler ve esrarengiz dilleri nasıl keşfedildi? Bütün bu soruların cevaplarını bulmak üzere yola koyuluyoruz. Bu muhteşem uygarlığı yazıtlarıyla deşifre ediyoruz.

Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Gavurkale, Çatalhöyük, Eflatunpınar, Fasıllar Anıtı, Hattusa, Yazılıkaya, Alacahöyük, Şappinuva, Çorum Arkeoloji Müzesi.

Dileyenler özel aracı ile katılabilirler.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

10 – 13 Haziran 2021

Kişi Başı Fiyat: 2750.-TL

Tek Kişi Farkı: 350.-TL

 

1. Gün   / Geliş Ankara – Konya

Sabah en geç 10:00’da Ankara Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Bugün ilk durağımız Gavurkale Hitit yerleşmesi. Buradan muhteşem Anadolu yaylarını tali yollardan geçerek Beyşehir Eflatunpınar Hitit Barajını ve anıtını görüyoruz. Daha sonra Fasıllar anıtını gezerek Konya’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Konya’da.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

2. Gün / Çatalhöyük - Hattusa
Bu sabah Konya ovasını yine köy yollarını takip ederek geçip, Çatalhöyüğe gidiyoruz. Çatalhöyük gezisinden sonra Hattusa’ya yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Hattusa antik kentini oldukça detaylı bir şekilde geziyoruz. Kazı ekibi Hattusa’da ise, kazı başkanı bize katılarak kazı hakkında detaylı bilgi verecek. Akşam yemeği ve konaklama Boğazkale’de.
 

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

3. Gün /  Hattusa – Yazılıkaya – Alacahöyük – Şappinuva - Çorum

Bugün sabahtan Boğazkale Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Daha sonra öğle vakti, ışığın kabartmaları görmek için en uygun olduğu zamanda, Yazılıkaya’yı geziyoruz. Yemekten sonra Alacahöyük, Alacahöyük Hitit Barajı ve Müzesini gezip, Şappinuva’ya gidiyoruz. Günümüzün son gezisi Çorum Arkeoloji Müzesi. Akşam yemeği ve konaklama Boğazkale’de.

Öğle ve akşam yemekleri  dahil
 

4. Gün / Ankara - Dönüşler 

Sabah rahat ve uzun bir kahvaltı ve dinlenmeden sonra Ankara’ya gidiyoruz. Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezip, meşhur Ankara Uludağ İskender Kebabını yedikten sonra saat 17:00 gibi Ankara havaalanında turumuz bitiyor.

Öğle yemeği dahil
 

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: info@equinox.com.tr / +90 532 597 71 97

Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler Hatti Ülkesi ve Hititler
Hatti Ülkesi ve Hititler