Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu
Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu

Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu


SATIN AL

Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu

2021 Tur Tarihleri ve Fiyatları

22 – 25 Temmuz 2021

12 – 15 Ağustos 2021

Kişi Başı Fiyat: 2750.-TL

Tek Kişi Farkı: 350.-TL

4x4 kiralık araç (tüm tur için yakıt, vergiler ve sigorta dahil, araç başına): 4500.-TL

Muhteşem ormanlar, Küre Dağları, Ilgaz Dağları, Safranbolu, kanyonlar, şelaleler, göller, mağaralar, yaylalar ve yeşilin her tonu Batı Karadeniz'de. Bu esrarengiz bölgeyi keşfetmek için off-road'a gelin. 

Batı Karadeniz ve Ilgaz Dağları'nın el değmemiş muhteşem doğası, yerel köyleri ve karışık ormanları ziyaretçileri büyülüyor. Sıklıkla ladin, köknar, meşe ve kayından oluşan ormanları, dağları diklemesine yaran büyük kanyonlar sayesinde oluşan şelaleleri ve nehirleri ile gezmesi oldukça keyifli. Turumuz Safranbolu, Küre Dağları Milli Parkı, Ilıca / Pınarbaşı Kanyonu, Ilgaz Dağı Milli Parkı ile Ilgaz Dağları'nda yer alan şarkılara ve efsanelere konu olmuş Büyük ve Küçük Hacet adlı iki zirveden oluşuyor. 

 

1. Gün / Geliş / Gerede – Yenice Ormanları / Safranbolu

Öğlen saat 12:00’de Gerede’de rehber ile buluşma. Tur ve arazi araçları hakkında bilgilendirme ve Pazarköy Gölet’ine hareket. Pazarköy Gölet’inde yöresel pide ile öğle yemeği. Daha sonra kuzeye, Yenice Ormanları istikametine hareket.

Görkemli Yenice Ormanları’nda “off-road” sürüş deneyimi... Güney ve Yenice’den geçip, Şeker Kanyonu’na girerek eşsiz güzellikteki Karadeniz yaylalarının içinden Karabük yönüne dinlendirici ve keyifli bir sürüş… Buradan da ana yolu takip ederek Safranbolu’ya varış. Safranbolu’da otele yerleşme. Dileyenler için yemekten önce tarihi Cinci Han Hamamı’nı ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu Asmalı Konak Otel’de. Yemekten sonra dileyenler için Safranbolu’da serbest zaman.

*Gerede’ye toplu ulaşım ile gelinebilir ancak kendi aracıyla gelmek isteyenler Gerede’de araçlarını bırakıp tur bitiminde aynı yerden alabilirler.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

2. Gün / Uluyayla – Ilıca Şelaleleri / Daday

Sabah saat 08.00- 08.30 arası kahvaltı ve 09.00’da yola çıkış. Rotanın ilk durağı, Batı Karadeniz’in en büyük ve gerçekten en “ulu” yaylası olan Uluyayla… Safranbolu–Bartın yolunu bir müddet takip ettikten sonra, muhteşem ormanlarla kaplı Uluyayla yoluna giriş. Dağ ve orman yollarını takip ederek Uluyayla- Kırlangıç Mağarası’na kadar “off-road”… Kırlangıç Mağarası’na varış ve mağarada keşif yürüyüşü. Mağara keşfi sonrasında öğlen yemeği… Öğlen yemeği menüsü: Mangalda alabalık, tavuk ızgara, çoban salata, patates salatası ve meyve… Yemekten sonra, bu kez doğuya yönelerek Ilıca Kanyonu’na hareket… Uluyayla- Ilıca arasında, zorlu “off-road” parkurlarında arazi araçlarımızın ve kullananların yeteneklerinin sınanması. Yorucu bir “off-road”un ardından ana yola ulaşarak, Pınarbaşı üzerinden Ilıca Şelaleleri’ne varış. Şelalede yüzme molası. Molanın ardından rotayı Daday'a çevirerek yaklaşık 30 km’lik bir yolculuktan sonra İksir Hanım Konağı’na yerleşeceğiz. Akşam yemeği kuzu çevirme olacak!

Öğle ve akşam yemekleri dahil

3. Gün / Ilgaz Dağı Milli Parkı Büyük Hacat Zirvesi / Ilgaz Dağı

Sabah saat 08.00 da kalkış ve yapılacak kahvaltının ardından 09.00’da yola çıkış. Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu’dan Ankara’ya gizli silah sevkiyatının yapıldığı, Şehit Şerife Bacı gibi Anadolu kahramanlarının kağnılarını sürdükleri yollardan geçerek Saraycık Yaylası’na varış. Artık, Batı Karadeniz’in en zengin doğal yaşam çeşitliliğine sahip, Ilgaz Dağları Milli Parkı sınırları içindeyiz… Öğle yemeği Saraycık Yaylası’nda piknik.

Öğle yemeğinin ardından Anadolu’da köknar ağaçlarının en yoğun olduğu bölgelere doğru “off-road” sürüş deneyimi... Bölgedeki kaçak ağaç kesimi ve orman yangınlarının kontrolünde önemli rol oynayan Bakacak Yangın Kulesi’ne varış. Ilgaz Dağları Milli Parkı’na en hâkim noktada konuşlanmış Bakacak Yangın Kulesi mevkiinde çay ve kahve eşliğinde alabildiğine büyük orman okyanusu manzarasının seyri.

“Büyük Hacet Zirvesi’ne hareket. Eşsiz güzellikte ve keşfedilmemiş Ilgaz Dağları’nın içinden, derin vadileri ve uçsuz bucaksız ormanları geçerek 2.600 metreye yaklaşan ve Ilgaz Dağları’nın en yüksek zirvesi olan ve Büyük Hacat’in zirvesine tırmanış ve zirvede kahve ve çay eşliğinde Karadeniz ve İç Anadolu Yaylası’nın seyri. Zirveden sonra, Beçin üzerinden, yine hiç kullanılmayan yollardan geçerek Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ne varış. Akşam yemeği ve konaklama Ilgaz Mountain Resort Otel’de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

4. Gün / Eve dönüş: “Kırkpınar Gölü, Bayramören Köyü ve Gerede”

Sabah saat 08.00- 09.00 arası kahvaltı ve saat 09.00’da yola çıkış. Batı Karadeniz’in İç Anadolu Yaylası’na bakan Kırkpınar Gölü’nden geçerek, bu bölgeye özgü köylerden Bayramören’e varış.  Bayramören’den ana yola inip yaklaşık 100 km. ana yolu takip ederek Gerede’ye varış. Gerede’de alınacak öğle yemeğinin ardından vedalaşma.

Öğle yemeği dahil

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

 

Başvuru için: info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu
Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz Off Road Turu