Kaçkar Dağı Etekleri
Kaçkar Dağı Etekleri

Kaçkar Dağı Etekleri


SATIN AL

Kaçkar Dağı Etekleri

Kaçkar dağının etrafında dört dönüyoruz :)

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

TUR KATILIMCI SAYISI

Minimum 8 / Maximum  12 KİŞİDİR

 

TURUN TARİHLERİ

20 – 27 TEMMUZ 2019

10 – 17 AĞUSTOS ( KURBAN BAYRAMI )

 

TUR FİYATI

Çift kişilik odada kişibaşı Nakit/Havale/Eft: 2890 TL ‘dir.

KK tek çekim tüm bankalar: 2990 TL dir

KK 3 taksit 3090 TL, 6 taksit 3190 TL dir

KİŞİ BAŞI SİNGLE FARKI 175 TL dir. Tüm fiyatlara eklenecektir

 

PROGRAM

 

1. Gün: ERZURUM – HEVEG 

Erzurum’da belirlenen saatlerde buluştuktan sonra Heveg’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde Tortum gölü ve şelalesini fotoğraflayacağız. Fazla vakit kaybetmeden öğle yemeği için su kavuşumundaki yol lokantasına gidiyoruz. Yusufeli’de alışveriş molası verdikten sonra  Barhal çayı kenarından dar yolla ve kıvrıla kıvrıla Heveğe kadar seyahat ediyoruz. Bugün toplam araç yolculuğumuz 5 saati buluyor. Akşam kararmadan pansiyonumuza yerleşmiş oluyoruz. Kısa bir yürüyüş aktivitesi yaparak haftaya hazırlık yapıyoruz.

Konaklam: Altunay Pansiyon

Yürüyüş: İsteğe bağlı
Araç: 5.5 saat

 

2. Gün: OLGUNLAR MAHALLESİ – HASTAF YAYLASI – DİLBERDÜZÜ KAMP ALANI  

Kahvaltının ardından, dağda 3 gün boyunca kullanacağımız malzemeleri ayırmış olarak hazırladığımız çantalarımızı katırlara yükleyerek yürüyüşe başlıyoruz. İlk önce Olgunlarmahallesini görüyoruz. İki derenin birleştiği yerde cafe var. Son uzun molamızı verdikten sonra Dilberdüzü kamp alanına doğru yükselmeye başlıyoruz. İlk etapta tatlı bir eğim dediğimiz yükselti ile başlıyor. Daha sonra yavaş yavaş diklik artıyor. Parkurun, bir dağa yaklaşırken yürüyebileceğiniz en rahat ve bol çiçekli/sulu bir doğası var. Bizce yaz aylarında çıkılacak en güzel dağlardan biridir Kaçkar. Hele bir de güney yamacından yaklaşıyorsanız. Yaklaşık 4-4.5 saat sonra 2950 metredeki kamp alanına varmış oluyoruz. Burası Kaçkar dağına çıkacak kişilerin son durak yeridir. 2950 metrede yer alır ve buz gibi akan derenin yanında çadır alanı vardır. Dilber isminin efsanesi var ama düzlük olduğu kesin. Bizi bekleyen çadırlarımıza yerleşerek kısa bir dinlenmenin ardından  çaylarımızı yudumlamak ve atıştırmak için bir araya geliyoruz:) Eğer zirve yürüyüşü yapacak grup ile karşılaşırsa onların heyecanına tanık oluyoruz. Akşam belki de ilk kez çadırda kalacaksınız. Hatta 2950 metrede ilk kez. Bunun çok konforlu olacağını düşünmeyin ama çok güzel bir deneyim olacağı kesin. Akşam yemeğinden sonra hava durumuna göre çadırlarımıza çekiliyoruz.

Konaklama: Dilberdüzü Kamp alanı – Çadır

Yürüyüş: 5 saat

Araç: Yok

 

3.Gün: DİLBERDÜZÜ KAMP ALANI – DENİZ GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ

Kahvaltı sonrası çadır deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bugün biraz daha yukarılara 3380 metreye çıkıyoruz. Bulunduğu yükseklik itibari ile dünyanın en derin ikinci gölü olma özelliğindeki Deniz Gölü’ne yürüyoruz. Çıkış bayağı dik ve yorucu ama yavaş yavaş rehberinizi talimatları doğrultusunda yürüdüğünüzde yapılmayacak bir çıkış değil. Yaklaşık 1.5 saat sürecek yürüyüşümüz sonrası manzaranın tadına varma zamanı. Hava güneşli ise cesaretlileri buz gibi suyuna atlarken görüyoruz. Kumanyalarımızı yedikten sonra hava şartlarına göre geri dönüşe geçiyoruz. Aynı patikadan kamp alanına geri iniyoruz. Dinlenme zamanı.

Alternatif Program:

Bugün isteyenler gününü serbest olarak geçirebilirler. Civar gezisi yapabilirler. Tüm günü oturarak, kitap okuyarak ve diğer gruplar ile sohbet ederek de geçirebilirler. Aşcımıza akşam yemeği için yardım etmekte bir diğer seçenek. Öğle yemeği kamp alanında.

Konaklama: Dilberdüzü Kamp alanı – Çadır

Yürüyüş: İsteğe bağlı 1-4 saat

Araç: Yok

 

4. Gün: HEVEG

Güzel bir kahvaltının ardından kampımızı terkediyor ve yine katırlara fazla eşyalarımızı yükleyerek Heveg’e doğru inişe geçiyoruz. 4.5 saatte çıktığımız patikayı 2.5 satte inerek Olgunlar mahallesindeki cafemizde öğle yemeğimizi yiyoruz. İyice dinlenmiş bir halde yaklaşık 1 saat daha inerek pansiyonumuza yerleşiyoruz. Üç günün tüm yorgunluğunu sıcak bir duş ile atıyoruz. Artık serbest zaman ve yarınki trans yürüyüşümüz için iyice dinleniyoruz.

Konaklama: Altunay Pansiyon

Yürüyüş: 4 saat

Araç: Yok

 

5. Gün: DOBE YAYLASI – NALETLEME GEÇİDİ – KAVRUN GÖLLERİ VE YAYLASI

Bugün erkenden kahvaltı yapıyoruz. Bugün yürüyüş mesafesi olarak uzun bir gün. Kaçkar dağlarının güney yamaçlarından kuzey yamaçlarına trans yapıyoruz. Kahvaltının ardından bizi karşılamaya gelen aracımıza ( hava durumuna göre eşyalarımızı katır da taşıyabiliyor) eşyalarımızı yükleyerek sadece küçük sırt çantası ve gereken malzemelerimizle birliktetrans yürüyüşüne başlıyoruz. Araç bizi aynı yolu bir kere daha yürümememiz için Olgunlar mahallesine kadar çıkarıyor. Buradan başlayacağımız yürüyüş aynı Dilberdüzü yürüyüşü gibi tatlı bir eğim ile başlıyor. Araç ise bizi karşılamak üzere çok uzun bir yoldan Kavrun yaylasına gidiyor. Bugünü yürüyerek sonlandırmak daha az yorucu olabilir:) Yaklaşık 1.5 saat sonra Dobe yaylasına varıyoruz. Burada ilk uzun molamızı verdikten sonra yükselmeye devam ediyoruz. Yaylanın son düzlüğünden sonra daha dik çıkışlar başlıyor. 3220 metrelik geçitte kumanyalarımızı yiyoruz. Dinlendikten sonra artık inişe geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra Karadeniz gölü kenarındayız. Vakit kaybetmeden Kavrun aşıtına doğru tırmanışa geçiyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra Kavrun gölleri bölgesine gelmiş oluyoruz. burada uzun molamızı veriyoruz. İsteyenler göle girebiliyorlar. Hava güneşli ise buz gibi suya yavaş yavaş girerek tüm yorgunluğumuzu atmak harika oluyor. Mola sonrası yaylaya doğru inişe devam ediyoruz. Kimi zaman belirgin kimi zaman kaybolan patikadan yürüyerek, dik inişler yaparak Kavrun yaylasında yürüyüşümü sonlanıyor. Yorgun bedenlerimizi pansiyonumuzun kenarındaki derede dinlendiriyoruz. Yarın bir başka transımız var. İyi dinlenmek lazım.

Konaklama: Pansiyon

Yürüyüş: 7-8 saat
Araç: 15 dakikacık

 

6. Gün: KAVRUN AŞITI – APİVANAK – PALOVİT – AMLAKİT YAYLALARI

Kahvaltı sonrası çantalarımızı yine dünkü gibi araca yükleyerek sadece küçük sırt çantası ile yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüz tüm vadi tabanları gibi dere kenarı ve tatlı bir eğim ile başlıyor. Sonradan sapıtıyorlar. Bugünkü yürüyüşümüz yaklaşık 13 km ve 5-6 saat arası sürüyor. Kavrun aşıtı burada da var. 3150 metredeki bu aşıta çıkarken Kaçkardağlarının kuzey yamaçlarını ve hava iyi ise buzullarını izleyerek yükseliyoruz. Karadeniz’in sisi meşhurdur. Artık şansımıza. Aşıt üstünde kumanyalarımızı yiyoruz. Buradan sonra artık inişe geçme zamanı. Apivanak yaylası yoluna kadar iniş yapıyoruz. Yol durumuna göre araç burada bizi karşılıyor. Eğer yol açık değil ise biz araca doğru belki 1-2 km daha yürümek zorunda kalabiliriz. Artık bu da şans.Araca ulaştıktan sonra Palovityaylasından geçerek Amlakit yaylasına inişe devam ediyoruz. Pansiyonumuz yol kenarında değil dolayısı ile çantalarımız varangele dedikleri telerefik ile yukarı taşınıyor. Her odada duş/tuvalet in olduğu pansiyonumuzda artık güzel bir dinlenme zamanı.

Konaklama: Ufuk Pansiyon

Yürüyüş: 5-6 saat
Araç: Yarım saatcik

 

7. Gün: SAMİSTAL VE HAZİNDAK YAYLALARI

Kahvaltı sonrası havanın açık olmasını isteyeceğiniz en önemli gün bugün olabilir. Doğu Karadeniz’in halen kullanılan en yüksek yaylası Samistal yaylası günü. Hava ve yol durumuna göre biraz araç ile yükselerek yayla yolundan Samistal’a yürüyoruz. Halen kullanılan bir çukur içinde kalmış gibi her tarafı kapalı korunaklı bu yaylada bolca çekim yapmak için fotoğraf molası veriyoruz. Yaylacılarla tatlı sohbette cabası. Yeteri kadar vakit geçirdikten sonra Hazindak yaylasına doğru inişe geçiyoruz. Bir sırt hattı boyunca tatlı bir eğimle yaylaya inerken hava açık ise taa uzaklardan bize bakan Pokut, Sal ve Gitoyaylalarını izliyoruz. Hazindak yaylası’na vardığımızda bir yayla evinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası bölgenin henüz yol yapılmamış nadir patikalarından birinde yürüme fırsatı buluyoruz. yay evlerinin bittiği yerden başlayan patika Amlakit yaylasının yakınlarına kadar sık orman dokusu içinde devam ediyor. Bizim ekipçe sevdiğimiz en güzel yürüyüş rotalarından biri. Zaman zaman taş döşemelerinde olduğu patika bittiğinde 2 yıl önce açılmış toprak yola bağlanıp kısa süre sonra Amlakit yaylasına varmış oluyoruz. Bugün bir daire çizmiş oluyoruz. Akşam son yemeğimizi alıyoruz.

ALTERNATİF PROGRAM: 

Hava ve bizim durumumuza göre öğlene kadar dinlenip öğleden sonra 3 saatlik bir yürüyüş ile kimseciklerin pek gitmediği başka yaylalara gidebiliriz. O gün rehberiniz en uygun programı yapacaktır.

Konaklama: Ufuk Pansiyon

Yürüyüş: 3 – 5 saat
Araç: Var ile yok arasında

 

8. Gün: AYRILIK GÜNÜ – TRABZON 

Bugün sabah kahvaltımız sonrası Amlakit yaylasına veda ediyoruz. Yol üstünde durup gezerek ve fotoğraf çekerek ilerliyoruz. ( Kale-i Zir, Şimşir Ormanı v.s.) Son öğle yemeğimiz Çamlıhemşin’de alarak Trabzon Havaalanı’na doğru devam ediyoruz. 17.00 gibi havaalanında olmayı planlıyoruz.

 

 

ULAŞIM

Gidiş: Erzurum havaalanından hareket saatimiz 11.00 dır. Otobüs ile gelecek misafirlerimizi otogardan alabiliyoruz. Ama erken gelenleri havaalanına bekliyoruz.

Dönüş: Trabzon havaalanından 20.00 ve sonrası biletler uygundur.

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER 

**** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!

 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

 

Aklınızda ve Çantanızda Bulunsun:

Bu keyifli tatili en konforlu şekilde geçirmek için ihtiyacınız olan malzemeleri Kutupayısı mağazadan ve www.kutupayisi.com ‘dan size özel indirimlerle alabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için ürün gruplarının yanına linkler ekledik. Bizden ve Kutupayısı Mağaza’dan her zaman destek alabileceğinizi unutmayın:)

Kutupayısı indirim kodunuz bizde! Hadi arayın:) 0530 912 2444

Kaçkar Dağı Etekleri Kaçkar Dağı Etekleri Kaçkar Dağı Etekleri Kaçkar Dağı Etekleri Kaçkar Dağı Etekleri
Kaçkar Dağı Etekleri