Karia Arkeoloji Turu
Karia Arkeoloji Turu

Karia Arkeoloji Turu


SATIN AL

Yeni yürüyüş rotasıyla popüler bir destinasyon haline gelen Karya'nın tarihini beraber keşfedelim. Güney Ege'nin zeytin ağaçlarıyla çevrili bu muhteşem antik kentlerini arkeolog rehber eşliğinde gezin.

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

28 - 31 Mart

07 - 10 Kasım

Kişi Başı Fiyat: 1650.-TL

Tek Kişi Farkı: 225.-TL


Bu turda Likya’nın batı komşusu olan Karia’yı, yani Güney Ege Bölgesi’ni tanıyacağız. Hepimizin çok iyi tanıdığı Bodrum’u Bodrum yapan kalenin ilginç tarihini, antik dünyanın 7 harikasından biri olan Mausoleion’un hikayesini, muhteşem Bafa Gölü’nü ve yanındaki Herakleia’yı, Alinda, Labranda gibi dağ yamaçlarında yer alan yapayalnız antik kentleri ve muhteşem heykelleriyle ünlü Aphrodisias’ı ziyaret edeceğiz. Hem şehirden ve kalabalıklardan uzak bir gezi yapacağız hem de arkeolog rehber eşliğinde Ege’nin gerçek tarihini öğreneceğiz.

 

1. Gün / Perşembe / Bodrum
Sabah 09:00 gibi Bodrum Havalimanı’na varış, rehberimizle buluşuyoruz. İlk olarak Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesini geziyoruz.  Yemekten sonra antik dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Kral Mausolos’un anıt mezarını, Mausoleion’u geziyoruz.  Akşam yemeği Bodrum’da serbest ve konaklama Bodrum’da.
Öğlen yemeği dahil.
 

2. Gün / Cuma / Bafa
Sabah Bodrum’dan yola çıkarak Iassos antik kentini geziyoruz. Buradan Karya’nın iç bölgelerine doğru devam ediyoruz. Rotamızda Lagina Hekate Tapınağı ve Stratonikeia antik kentleri var. Daha sonra Bafa Gölü kıyısında yer alan Kapıkırı köyüne ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, yemekleri ile meşhur Agora Pansiyonda.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

3. Gün / Cumartesi / Geyre
Bugün sabah Herakleia antik kentini geziyoruz ve daha sonra muhteşem güzellikteki Karya coğrafyasının ara yollarını aşarak sırasıyla Labranda ve Alinda antik kentlerini gezerek Karacasu’ya varıyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Karacasu’da.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar  / Gidişler
Bugün, sadece Türkiye’nin değil, belki de dünyanın en etkileyici antik kentlerinden biri olan Aphrodisias antik kentini ve son yıllarda yeniden düzenlenen müzeyi geziyoruz. Buradan 3 saatlik bir yolculuk yapıyoruz ve 18:00 gibi İzmir Havalimanı’nda turumuz sona eriyor.
Öğlen yemeği dahil.

 
Üç gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.
Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değil, müze kart alınmasını öneririz.
Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.
 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr

Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu Karia Arkeoloji Turu
Karia Arkeoloji Turu