Karia Off Road Turu
Karia Off Road Turu

Karia Off Road Turu


SATIN AL

Karia Off Road Turu

Dağlık Karia'da muhteşem bir keşif gezisi... İç Ege ve Güney Ege'nin muhteşem dağlarını, Karia'nın ilginç coğrafyasını ve tarihini eğlenceli ve aktif bir tatil ile birleştirmek istiyorsanız bu tur tam size göre!

2020 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

28 – 31 Mayıs 2020

15 - 18 Ekim 2020

05 - 08 Kasım 2020

Kişi Başı Fiyat: 2350.-TL

Tek Kişi Farkı: 450.-TL

4x4 kiralık araç fiyatı : 3000.-TL (Tüm tur için, yakıt, vergiler ve sigortalar dahil)


Bu keşif macerasında Denizli – Bodrum arasını kapsayan antik Karia bölgesinin hiç bilinmeyen muhteşem güzellikteki dağlarını, köy ve milli parklarını gezeceğiz. Denizli’nin az tanınan milli parklarından Honaz Dağı Milli Parkı'nda başlayan turumuz Efeler Diyarı Karacasu ve Karıncalık Dağı'nı aşarak Büyük Menderes Vadisi'nde devam edecek. Türkiye’nin belki de en güzel tabiat parklarından biri olan Bafa Gölü'nde konaklayacak, Meksika Körfezinden Okyanusları aşarak gelen ve Bafa Gölü'ne özgü yılan balığı ve kefalin tadına bakacağız. Efsanelere konu olan Latmos Dağı’nı gezecek, Madran Dağı'nı aşarak Marsyas (Çine) Çayı'na ineceğiz. 

1. Gün / Denizli – Honaz Dağı - Geyre

Sabah Denizli havaalanında 4x4 araçlarımızla buluşuyoruz. Kendi aracı veya otobüsle gelecek olan misafirlerimizle Honaz'da 9:30'da buluşuyoruz. Bugün rotamızı Honaz Dağı Milli Parkı'na çeviriyoruz. Akşam Geyre'ye varış. Yemek (kuzu tandır) ve konaklama Anatolia Hotel'de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

 

2. Gün / Akyaka

Sabah Aphrodisias gezisinden sonra 4x4 araçlarımızla hareket ediyoruz ve Efeler diyarı Karıncalık Dağı’nı aşıyoruz, Bozdoğan'da meşhur Mikado pidesini yedikten sonra hedefimiz, zorlu Madran Dağı’nı aşmak. 1540 metre yükseklikteki Madran Yaylası ve Madran Baba Zirvesi’ne ulaşacağız. Buradan nefes kesen manzaralar eşliğinde vadileri aşarak Eski Çine ve Marsyas Çayı’na varacak ve Marsyas efsanesini öğreneceğiz. Vakit kalırsa Gerga antik kentini ziyaret edeceğiz ve geceyi Akyaka'da geçireceğiz. Tabii ki akşam yemeği azmak başında balık lokantasında olacak (akşam yemeği ekstradır). 

Öğle yemeği dahil.

3. Gün / Bafa Gölü

Akyaka'da alacağımız kahvaltının ardından muhteşem Gökova manzaraları eşliğinde Akbük yolundan Yerkesik'e geçiyoruz. Yol üzerinde Kerimoğlu Türküsü'nün geçtiği köy evine uğruyoruz. Daha sonra Ilbır Dağı'nı aşarak Bafa Gölü Tabiat Parkı içinde yer alan ve muhteşem güzellikteki Kapıkırı köyüne ulaşacağız. Burada konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyon'da. Yerel aşık yemekte bize sazı ve türküleriyle eşlik edecek. 

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

4. Gün / Dönüşler

Bugün, Bafa Gölü ve Latmos Dağı'nı keşfe çıkıyoruz. Latmos Dağı, kaya yapısı ile görenleri büyülüyor; ziyaretçisine zaman zaman bir sanatçının elinden çıkmışçasına nefis manzaralar sunuyor. Latmos dağını güneyden kuzeye doğru aşarak, burada bulunan antik Herakleia kentini ve tarih öncesi devirlerden kalma kaya resimlerini göreceğiz. Piknik şeklinde alacağımız öğle yemeğinden sonra Latmos Dağı'nda bir yürüyüşe çıkıyoruz ve Suratkaya'yı geziyoruz. Yürüyüşten sonra Milas'a devam ediyoruz. Turumuz Bodrum Milas Havalimanında saat 19:00 gibi sona erecektir. 

Öğle yemeği dahil.

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu
Karia Off Road Turu