Karia Off Road Turu
Karia Off Road Turu

Karia Off Road Turu


SATIN AL

Dağlık Karia'da muhteşem bir keşif gezisi... İç Ege ve Güney Ege'nin muhteşem dağlarını, Karia'nın ilginç coğrafyasını ve tarihini eğlenceli ve aktif bir tatil ile birleştirmek istiyorsanız bu tur tam size göre!

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

20 - 23 Nisan

31 Ekim - 03 Kasım

Kişi Başı Fiyat: 1650.-TL

Tek Kişi Farkı: 260.-TL

Araç Katılım Payı : 750.-TL

* Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç katılım payını ödemeyeceklerdir.

 


Bu keşif macerasında Denizli – Bodrum arasını kapsayan antik Karia bölgesinin hiç bilinmeyen muhteşem güzellikteki dağlarını, köy ve milli parklarını gezeceğiz. Denizli’nin az tanınan milli parklarından Honaz Dağı Milli Parkı'nda başlayan turumuz Efeler Diyarı Karacasu ve Karıncalık Dağı'nı aşarak Büyük Menderes Vadisi'nde devam edecek. Türkiye’nin belki de en güzel tabiat parklarından biri olan Bafa Gölü'nde konaklayacak, Meksika Körfezinden Okyanusları aşarak gelen ve Bafa Gölü'ne özgü yılan balığı ve kefalin tadına bakacağız. Efsanelere konu olan Latmos dağını gezecek, Madran Dağı'nı aşarak Marsyas (Çine) Çayı'na ineceğiz. 

 

1. Gün / Denizli – Honaz Dağı - Geyre

Sabah Denizli havaalanında 4x4 araçlarımızla buluşuyoruz. Kendi aracı veya otobüsle gelecek olan misafirlerimizle Honaz'da 9:30'da buluşuyoruz. Bugün rotamızı Honaz Dağı Milli Parkı'na çeviriyoruz. Akşam Geyre'ye varış. Yemek (kuzu tandır) ve konaklama Anatolia Hotel'de.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

2. Gün / Akyaka

Sabah Aphrodisias gezisinden sonra 4x4 araçlarımızla hareket ediyoruz ve Efeler diyarı Karıncalık Dağı’nı aşıyoruz, Bozdoğan'da meşhur Mikado pidesini yedikten sonra hedefimiz, zorlu Madran dağını aşmak. 1540 metre yükseklikteki Madran  Yaylası ve Madran Baba zirvesine ulaşacağız. Buradan nefes kesen manzaralar eşliğinde vadileri aşarak Eski Çine ve Marsyas Çayına varacak ve Marsyas efsanesini öğreneceğiz. Vakit kalırsa Gerga antik kentini ziyaret edeceğiz ve geceyi Akyaka'da geçireceğiz. Tabii ki akşam yemeği azmak başında balık lokantasında olacak (akşam yemeği ekstradır). 

Öğle yemeği dahil.

3. Gün / Bafa Gölü

Akyaka'da alacağımız kahvaltının ardından muhteşem Gökova manzaraları eşliğinde Akbük yolundan Yerkesik'e geçiyoruz. Yol üzerinde Kerimoğlu Türküsü'nün geçtiği köy evine uğruyoruz. Daha sonra Ilbır Dağı'nı aşarak Bafa Gölü tabiat parkı içinde yer alan ve muhteşem güzellikteki Kapıkırı Köyüne ulaşacağız. Burada konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyon'da. Yerel aşık yemekte bize sazı ve türküleriyle eşlik edecek. 

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

4. Gün / Dönüşler

Bugün, Bafa Gölü ve Latmos Dağı'nı keşfe çıkıyoruz. Latmos Dağı, kaya yapısı ile görenleri büyülüyor; ziyaretçisine zaman zaman bir sanatçının elinden çıkmışçasına nefis manzaralar sunuyor. Latmos dağını güneyden kuzeye doğru aşarak, burada bulunan antik Herakleia kentini ve tarih öncesi devirlerden kalma kaya resimlerini göreceğiz. Piknik şeklinde alacağımız öğle yemeğinden sonra Latmos Dağı'nda bir yürüyüşe çıkıyoruz ve Suratkaya'yı geziyoruz. Yürüyüşten sonra Milas'a devam ediyoruz. Turumuz Bodrum Milas Havalimanında saat 19:00 gibi sona edecektir. 

Öğle yemeği dahil.

 

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

 

Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu Karia Off Road Turu
Karia Off Road Turu