Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları
Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları

Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları


SATIN AL

Bolkarlardan Kapadokya ve Geyik dağları

11 – 17 Ağustos 2019

 

Torosların en bakir kalmış bölgelerini görmeye, arabayla ulaşılabilecek en yüksek noktaya ulaşmaya, muhteşem bir coğrafya tanımaya Bolkarlara, Aladağlara, Kapadokya ve Geyik Dağlarına gidiyoruz... 

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

Kişi Başı Fiyat: 2200 TL

Tek Kişi Farkı: 320 TL

4x4 Araç Katılım Payı*: 1250 TL

* 4x4 araç katılım payı, kendi aracıyla gelmeyen misafirlerin ödemesi gereken, benzin, sigortalar ve kasko dahil araç kira bedelidir. Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç katılım payı ödemeyeceklerdir.

 

Bu turun başrol oyuncuları Kapuzbaşı Şelaleleri, Aladağlar ve Demirkazık Zirvesi, Çakıt Vadisi, Taşdurmaz, Varda Köprüsü, Bolkarlar ve Medetsiz Dağı, Çinili Göl, Papazın Bağı ve tabii ki Kapadokya. Daha sonra Dedegöl ve Anamas dağları üzerinden Geyik dağlarını aşarak turumuz Antalya Havaalanına sona erecek.

Bu muhteşem macerada, belki de tüm Torosların en bakir ve vahşi bölümünü keşfedeceğiz. Bolkar dağları, Türkiye’de araba ile çıkabileceğimiz en yüksek (3200 metre) yeri oluşturmaktadır. Çamlıyayla, eski adıyla Namrun ve Papazın Bağı olarak bilinen Kadıncık Havzası, bu yörenin gizli kalmış doğal güzellikleridir. 2700 metre yükseklikte yer alan Çinili Göl ise, olağanüstü bir krater gölüdür. Medetsiz dağından inilen Gümüşköy ise, 18 ve 19. yüzyıllarda Fransızların gümüş çıkarttıkları ve madenlerin hala görülebildiği eşsiz bir köydür. Çiftehan Kaplıcalarında kaldıktan sonra, bu kez, yine 19. yüzyılda, Almanların Ankara – Adana Demiryolunu yaparken, Çakıt Vadisinde kurdukları 18 adet tünele hizmet eden servis yolu olarak açılan Taşdurmaz yolu, hem doğal, hem de hala görülebilen 19. yüzyıl yapıları ile çok ilginç bir yerdir. Aladağlar ise, Demirkazık ve Kızılkaya Zirveleri ile tüm Torosların en yüksek bölümünü oluştururken, kilometrelerce uzanan muhteşem ve bakir bir doğa ve orman cümbüşü sunmaktadır. Gezimiz, Aladağların en güzel yerlerinden biri olan Kapuzbaşı Şelaleleri devam edecek. Daha sonra Kapadokya'ya geçiyoruz. Kapadokya'yı belki gördünüz, ama Equinox Travel ve 4x4 araçlar sayesinde ile aslında hiç görmemiş olduğunuzu anlayacaksınız.

 

1. Gün / 11 Ağustos Pazar / Kamışlı 
Sabah saat 09:00 gibi Adana Havaalanı’nda rehberimizle buluşuyoruz. Kadıncık Havzası, Papazın Bağı, Bolkarlar (Çinili Göl), Medetsiz Dağı, Istavul Geçidi, madenleri ile ünlü Gümüşköy ve Pozantı’yı geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kamışlı Sezer Otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

2. Gün / 12 Ağustos Pazartesi / Taşdurmaz & Aladağlar
Belemedik üzerinden Taşdurmaz ve Çakıt Vadisi, Varda Köprüsü, Kızıldağ ve Acıman Yaylalarını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Aladağlar Bungalovlarda.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

3. Gün / 13 Ağustos Salı / Kapuzbaşı Şelaleleri – Aladağlar – Kapadokya
Kapuzbaşı Şelaleleri ve Gökçeören Yaylalarını görüyoruz ve Yahyalı üzerinden Ürgüp’e geçiyoruz. Geceleme Ürgüp’te mağara otelde.
Öğlen yemeği dahil.
 

4. Gün / 14 Ağustos Çarşamba / 4x4 Kapadokya
Soğanlı Kumulları, Üzengi Çayı, Gemil Dağı zirvesi ve Kapadokya'nın hiç bilmediğiniz köşe bucağı. Kapadokya'da sadece 4x4 araçlarla görebileceğiniz muhteşem güzellikleri. Akşam yemeği bir lokantada ve geceleme Ürgüp Mağara otelde.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.
 

5. Gün / 15 Ağustos Perşembe / Ermenek

Bugün sabah erken yola çıkıyoruz ve Ereğli’de bulunan İvriz Hitit Kaya kabartmasını gezdikten sonra köy yollarını takip ederek Ermenek Dağlarını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ermenek’te.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

 

6. Gün / 16 Ağustos Cuma / Ormana

Bugün muhteşem manzaralar eşliğinde Geyik Dağlarını aşıyoruz. Geyik dağlarının göllerini görüp, orta Torosların en yüksek dağ sırasını geçeceğiz. Daha sonra Akseki üzerinden Ormana’ya iniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ormana’da.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil.

 

7. Gün / 17 Ağustos Cumartesi / Dönüşler

Bugün muhteşem sedir ve ardıç ormanları ile kaplı Kurt Gediğini aşarak Eynif Ovasına iniyoruz. Buradan antik kervan yollarını takip ederek önce Manavgat’a, daha sonra saat 18:00 gibi Antalya havaalanına varıyoruz.

Öğlen yemeği dahil.


7 gece için oteller, tüm öğle yemekleri, 6 akşam yemeği,  uzman rehber, tur asistanı, bizden alacağınız araçlara ait tüm giderler, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat dahildir.
 

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

 

Notlar:

Bilgi için : umit@equinox.com.tr / 0 532 2822324

 

Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları
Kurban Bayramında Bolkarlar Aladağlar Kapadokya ve Geyik Dağları