Likya Arkeoloji Turu
Likya Arkeoloji Turu

Likya Arkeoloji Turu


SATIN AL

Son yıllarda oldukça ünlenen Likya Bölgesinin en önemli ve aynı zamanda da az ziyaret edilen muhteşem kentlerini arkeolog rehberler eşliğinde keşfe çıkıyoruz.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

24 – 28 Mart 2021

27 - 31 Ekim 2021

Kişi Başı Fiyat: 3250.-TL

Tek Kişi Farkı: 450.-TL

 

Likya yürüyüş rotasının etrafında dolaşan bu arkeoloji ve doğa turunda Likya’nın en güzel kentlerini geziyoruz. Antik dönemde Toros geçitlerinden birini kontrolü altında tutan Arykanda’yı, Likya Birliği’nin fikir babası Perikle’nin kenti Limyra’yı, Likya’nın en güzel kaya mezarlarının bulunduğu Myra’yı ve muhteşem tiyatrosunu geziyoruz. Kekova bölgesinde yer alan Istlada, Simena, Apollonia ve Aperlai gibi daha ufak Likya kentlerini de tanıyoruz. Likya’nın Likya Dönem başkenti Xanthos ve kutsal yerleşimi Letoon, Roma Çağı başkenti ve en önemli limanı Patara, Hitit Kralının “Tlawa Ülkesi” olarak adlandırdığı Tlos ve görkemli bir kent olan Pınara gibi önemli kentleri de turumuza dahil ettik. Bu arkeoloji turunda bolca doğa yürüyüşü de var ve turu harika bir tekne turu ile taçlandırıyoruz.

 

1. Gün / Antalya
Sabah 09:00 gibi Antalya havaalanına varıp ve rehberimizle buluşuyoruz. Antalya’dan batıya doğru yol alıyoruz ve Likya’ya, Limyra antik kenti ile merhaba diyoruz. Burada Türkiye’nin en uzun antik köprüsünü görüyoruz. Ardından Arykanda antik kentinde geziyoruz. Akşam yemeğini Özçoban Alabalık lokantasında aldıktan sonra Finike’ye gidiyoruz.  Konaklama Finike’de.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

2. Gün / Kekova

Finike’den Demre’ye yarım saatlik bir yolculuğun ardından Myra ve Andriake antik kentlerini, Aziz Nikolaos Kilisesini ve Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra az bilinen ama muhteşem bir kent olan Istlada (Hoyran) ziyareti ile günümüzü tamamlıyoruz. Akşam yemeği Üçağız’da ve konaklama Kekova Pansiyon’da.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

3. Gün / Kekova
Bugünkü ilk ziyaretimiz Apollonia antik kenti oluyor. Apollonia – Aperlai arasındaki Likya yürüyüşü parkurunu yaptıktan sonra Aperlai antik kentini geziyoruz. Tekne ile Kekova batık şehir ve Simena antik kentlerini geziyoruz. Günün son ışıklarını Theimiussa Nekropolünde karşılıyoruz. Akşam yemeği Üçağız’da ve konaklama Kekova Pansiyon’da.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.

4. Gün / Patara

Bugün Ilyada destanında “Anaforlu Ksanthos” olarak geçen Eşen Vadisine gidiyoruz. Xanthos, Letoon gezisinden sonra Patara antik kentini geziyoruz. Gün batımını Patara kumsalından izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Patara.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

5. Gün / Gidişler

Bugün, Likya’nın belki de en etkileyici kentlerinden olan Pınara ile turumuz başlıyor.  Daha sonra Hitit Kralı’nın Tunç Çağında “Tlawa Ülkesi” olarak adlandırdığı Tlos ile Likya’ya veda ediyoruz. Tur saat 18:00 gibi Dalaman havaalanında sona erecek.

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: info@equinox.com.tr / +90 532 597 71 97

Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu Likya Arkeoloji Turu
Likya Arkeoloji Turu