Likya (Lukka) Yolu
Likya (Lukka) Yolu

Likya (Lukka) Yolu


SATIN AL

 

Likya (Lukka) Yolu

Likya’da muhteşem yürüyüşlerle bir haftalık macera. Son yıllarda meşhur olan Likya Yolunda belki de yürüdünüz. Ancak bu yol Luvilerin Lukka olarak adlandırdıkları Likyalıların, sadece Türkiye’de kalmış olan sedir ormanlarına ev sahipliği yapan Torosların yüksek kesimlerini ve Beydağları gibi muhteşem bir silsileyi de kapsıyor.

Bu turumuzda çok az bilinen Likya kentlerini ve Likya Yoluna dahil olmayan Likya patikalarını keşfe çıkıyoruz.

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

Kişi Başı Fiyat: 2250.-TL

Tek Kişi Farkı: 370.-TL

 

1. Gün / Geliş / Neapolis – Kelbessos   / Geyikbayırı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra, çam ormanları arasında kalan Neapolis antik kentini ziyaret için yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat yürüdükten sonra antik kente ulaşıyoruz. Kenti gezmek ise 1 saatimizi alacak. Burada alınacak piknik yemeğinden sonra Kelbessos Antik kentine gidiyoruz. Kelbessos gezisinden sonra muhteşem bir patikadan yaklaşık 1,5 saatlik bir yürüyüşün ardından günün son ışıkları ile Geyikbayırın'da bulunan The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 9 km / 6 saat
 

2. Gün / Trebenna – Typalia  / Geyikbayırı

Bugün ilk durağımız Trebenna antik kenti. Otelimizden çıktıktan sonra, yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüş ile Trebenna’ya varıyoruz. Trebenna gezisinden sonra, muhteşem sedir ormanları ile kaplı Geyik Sivrisi dağının eteklerinden, yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüşten sonra  Typalia antik kentine ulaşıyoruz. Typalia kenti gezisinden sonra 1 saatlik bir yürüyüşle aracımızla buluşacağımız noktaya gelerek tekrar The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 12 km / 7 saat
 

3. Gün / Deveboynu – Marmara / Ovacık
Sabah kahvaltıdan sonra aracımızla Gökdere mevkiine giderek buradan 30 dakikalık bir yürüyüşle Deveboynu antik yerleşimine varıyoruz. Buradan patikayı takip ederek, Beldibi’ne iniyor ve aracımızla buluşuyoruz.  Daha sonra öğle yemeği için akşam kalacağımız Gül Otel’e geçerek, yemek ve biraz dinleniyoruz. Öğleden sonra, Kavaklıdağ’ın zirvesinde yer alan muhteşem güzellikteki Marmara (Mnamara) antik kentine doğru oldukça zorlu bir tırmanış gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gül otelde.

Öğle ve akşam yemekleri  dahil

Toplam yürüyüş 12 km / 6 saat
 

4. Gün / Dibek Tabiat Koruma Alanı / Kamp
Bugün, Beydağlarının en güzel sedir ormanlarına ev sahipliği yapan, Dibek Tabiat Koruma Alanına gidiyoruz. Burada, Toroslardaki en yaşlı sedir ağaçlarından olan “Ambar Katran” ağacını da göreceğiz.  Yürüyüşümüz çoğunlukla 1800 – 2000 metre arasında olacak. Nerdeyse tam gün sürecek olan yürüyüşümüz, kamp alanında sona erecek Akşam yemeği ve geceleme kamp.

Öğle ve akşam yemekleri  dahil
 

Toplam yürüyüş 10 km / 7 saat
 

5. Gün / Idebessos – Oluklu Yayla – Arykanda / Finike

Bugün aracımızla Idebessos antik kentine gidiyoruz. Antik kent gezisinden sonra, hedefimiz Oluklu yayla. Buradan Üçkuyular  üzerinden yine eski yörük patikalarını izleyerek Arykanda antik kentine iniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme, Limyra Çayı yanında, bungalovlarda.

Öğle ve akşam yemekleri  dahil

Toplam yürüyüş 6 km / 5 saat
 

6. Gün / Bonda Dağı - Myra / Kekova

Bugün muhteşem güzellikteki Bonda Dağını aşarak, Myra antik kentine iniyoruz. Asarönünden başlayacak olan yolculuğumuz, muhteşem sedir ormanlarıı ve Akdeniz manzaraları sunan Bonda Dağını aşarak, eski bir rum köyü olan Zeytin’den antik yolları takip ederek Myra’ya inecek. Myra antik kenti gezisinden sonra Kekova. Akşam yemeği ve geceleme, Kekova’da.

Öğle ve akşam yemekleri  dahil

Toplam yürüyüş 8 km / 6 saat
 

7. Gün / Apollonia – Aperlai – Tyberissos / Kekova

Aracımız bizi Kılınçlı köyüne bırakacak ve buradan Apollonia Antik kentini gezerek, Aperlai antik kentine ineceğiz. Burada bizi teknemiz karşılıyor. Teknede öğle yemeği ve öğleden sonra yüzme ve dinlenme. Günün son ışıkları ile, Tyberissos antik kentine giderek, Kekova’dan gün batımı izleyeceğiz.

Toplam yürüyüş 7 km / 6 saat
 

8. Gün / Gidişler

Sabah Kekova’da serbest zaman ve saat 11:00 gibi Antalya’ya hareket. Antalya’da öğle yemeği ardından saat 15:30  gibi Antalya havaalanında turumuz bitecek.

 

Dahildir:

Dahil değildir:

 

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu
Likya (Lukka) Yolu