Pisidia Arkeoloji Turu
Pisidia Arkeoloji Turu

Pisidia Arkeoloji Turu


SATIN AL

Pisidia Arkeoloji Turu

Toros Dağları'nın en önemli geçitlerinden biri olan bu bölgede gizli kalmış antik kentler, ormanlar, göller, dağlar ve son yıllarda meşhur olan antik Sagalassos'u göreceğiz. Şimdi Pisidia'yı tanıma zamanı! Son yıllarda özellikle St. Paul yolu olarak ünlenen bu rota, aslında Saint Paul'ün birebir kullanmadığı bir rota. St. Paul, ya da Saint Paul (Aziz Paulus), Pamfilya'yı Pisidia'ya bağlayan ve bugün Döşeme Boğazı olarak bilinen yolu kullanarak, Bucak üzerinden, Senirkent ve Keçiborlu yolunu izleyerek, Pisidian Antiocheia (Yalvaç) şehrine varmıştır.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

27 – 30 Mayıs 2021

30 Eylül – 3 Ekim 2021

Kişi Başı Fiyat: 2500.-TL

Tek Kişi Farkı: 350.-TL

Antalya Körfezi’nin kuzeyinde yer alan dağlık bölgenin antik dönemdeki ismi Pisidiadır. Gölleri, yaylaları ve el değmemiş ormanlarıyla ünlü bu bölgede yaptığımız arkeoloji kültür ve yürüyüş turunda Ariassos ve Sia gibi ormanların örttüğü antik kentlerin yanı sıra sarmaşıkların ve ağaçların bütün yapıları sardığı mistik Termessos’u ve son yıllarda bilimsel arkeolojik kazılarla gün ışığına çıkarılan zengin Sagalassos’u ve Sagalassos’un muhteşem heykellerini göreceğiz. Gezimiz sırasında Aziz Paulos ve Büyük İskender gibi dünya tarihinde çok büyük önemi olan kişilerin kullandıkları antik yollarda bile yürüyeceğiz.

1. Gün / Perşembe / Antalya
Sabah 09:00 gibi Antalya havaalanına varıp ve rehberimizle buluşuyoruz. Tam gün Termessos antik kenti gezisi yapıyoruz, buna nekropol alanları ve Alketas Kaya Mezarı da dahil. Akşam yemeği yerel bir lokantada ve konaklama VIB otelde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

2. Gün / Cuma / Ağlasun - Egirdir
Sabah, aracımızla Ariassos antik kentine gidiyoruz. Ariassos gezisinden sonra yine ormanlar arasında gizli kalmış Sia antik kentini geziyoruz. Öğleden sonra Sagalassos ziyareti var. Akşam yemeği Eğirdir göl kenarında ve geceleme Eğirdir'de.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

3. Gün / Cumartesi / Köprülü Kanyon
Sabah dağların doruklarında yer alan Kapıkaya antik kentine gidiyoruz. Daha sonra Yazılıkanyon Tabiat parkında uzun bir yürüyüş yapıp, Adada antik kentine devam ediyoruz.  Buradan manzaralı bir yolculukla Köprülü kanyon Milli parkına varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bungalovlarda.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar / Selge - Pednelissos - Gidişler
Bugün gezimize Köprülü kanyon Milli Parkı ve  Selge antik kenti ile başlıyoruz. Daha sonra Kozan Köyünde gizli kalmış muhteşem bir kent olan Pednelissos antik kentini gezip saat 18:00 gibi Antalya Havalimanı’na ulaşacağız.
Öğle yemeği dahil.
 

 Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / +90 532 597 71 97

Pisidia Arkeoloji Turu Pisidia Arkeoloji Turu Pisidia Arkeoloji Turu Pisidia Arkeoloji Turu Pisidia Arkeoloji Turu Pisidia Arkeoloji Turu
Pisidia Arkeoloji Turu