Toroslar'da Likya Off Road Macerası
Toroslar'da Likya Off Road Macerası

Toroslar'da Likya Off Road Macerası


SATIN AL

Toroslarda Likya Off Road Macerası

1500 – 2000 metrelerde gezen yaz turu

 

Likya'nın yürüyerek bile gidilemeyen iç bölgelerini tanımaya, sedir ağaçlarının kokusunu duymaya, antik dağ kasabalarını görmeye bizimle off- road'a gelin. 

 

2020 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

25 – 28 Haziran 2020

17 – 20 Eylül 2020

Kişi Başı Fiyat: 2450.-TL

Tek Kişi Farkı: 420.-TL

4x4 kiralık araç fiyatı : 3000.-TL (Tüm tur için, yakıt, vergiler ve sigortalar dahil)

Güney kıyılarımızda boydan boya uzanan Toros Dağları’nın zengin kültürel ve doğal yapısı, bu tür maceralar için bizlere sonsuz seçenekler sunar. Gizli kalmış antik yerleşimleri, Akdeniz manzaralı karlı zirveleri, çam ve sedir ormanları, yörük çadırları ve keçi sürüleri ile Adana’dan Fethiye’ye kadar doğudan batıya, kuzeyden güneye çok sayıda rota içerir.
 

Yörükler, Beydağı ve Toros yaylalarını yüzyıllardır kullanıyorlar ve bu geleneklerini bugün hala sürdürüyorlar. Muhteşem güzellikteki yaylaları, uzayıp giden o kendine has kokusuyla sedir ormanlarını, Alakır gibi derin vadileri, özgün mimarisi ve kültürüyle sapasağlam duran Elmalı’yı göreceğiz. Hemen hiç bilinmeyen Likya’nın Baranda Gölü, Girdev Gölü ve yaylasını arazi taşıtlarımızla geçecek, antik Likyalıların Kragus adını verdikleri, Batı Toros Dağlarının en yüksek zirvesini oluşturan ve ancak son yıllarda açılan bozuk yayla yolları ile geçit veren Akdağ Yaylasını, göçerleri ve göllerini göreceğiz. Arykanda gibi muhteçem bir antik kent ve Abdal Musa Tekkesi de gezeceğimiz yerler arasında.Tüm Equinox Keşif turlarında olduğu gibi tur boyunca mükemmel lezzetlerin eşliğinde keşfe çıkıyoruz.


1. Gün / Perşembe / Beydağı yaylası - Kamp
Sabah saat 10:00’da 4x4 araçlarımızla ve rehberlerimizle Antalya Havalimanı’nda buluşup araçlarımız hakkında kısa bilgi veriyoruz. Rotamızı önce Bük araştırma ormanları üzerinden Beydağı yaylasına çeviriyoruz. 2000 metreyi aşan geçitlerden geçerek konaklayacağımız otele gidiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Gul Otel. 
Öğle ve akşam yemeği dahil

 

2. Gün / Cuma /  Alakır Vadisi / İdebessos Antik Kenti / Oluklu Yayla - Kamp

Sabah kahvaltıdan sonra Alakır vadisine inerek muhteşem güzellikteki bu vadiyi ve aynı zamanda yapılan HES barajlarının bu vadiyi nasıl etkilediğini göreceğiz. 4x4 araçlarımızla bir müddet eski kervan yollarından ilerleyerek Idebessos antik kentine varıyoruz. Bizler antik kenti gezerken, ekibimiz de piknik yemeğimizi hazırlıyor. Daha sonra, Beydağlarının en yüksek zirvesi olan, efsaneleri ile ünlü Kızlar Zirvesi’nin eteklerinde yer alan Oluklu yaylaya ulaşıyoruz. Tüm Kumluca Ovası’na hakim, 2200 metre yükseklikte yer alan Oluklu Yayla’dan manzarayı izleme imkanı buluyoruz. Aynı zamanda, dünyada sadece ülkemizde “doğal orman” olarak varlığını sürdüren ve halk dilinde “Katran” ya da “Sedir” olarak bilinen Toroslara özgü bu muhteşem ağaçlarla tanışıyoruz. Kampımız bu gece muhteşem oluklu yaylada. Akşam yemeği ve konaklama kampta.
Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

* Kamp için çadırı olmayanlara, çadır başına 50.-TL karşılığı çadır temin edilebilir. Mat, uyku tulumu gibi malzemeleri herkesin getirmesi gerekmektedir.

 

3. Gün / Cumartesi /  Baranda Gölü / Girdev Yaylası / Akdağ Yaylası – Gömbe 

Bugün rotamızı, Elmalı dağının kuzeybatısında bulunan Baranda Gölü’ne çeviriyoruz. Daha sonra, Yörüklerin ancak traktörlerle ya da yürüyerek aştıkları yayla yollarını aşarak Girdev Gölü ve yaylasına ulaşıyoruz. Yörük dilinde “kırk muarlı 3 durnalı zır zop yayla” olarak adlandırılan bu muhteşem yayladan sonra, bu kez Likyalıların Massikytos adını verdiği ve Batı Torosların en yüksek zirvesini oluşturan Akdağ silsilesini aşıyoruz. Akdağ, muhteşem yaylaları, yazın hala geleneksel olarak bu yaylalara çıkan Yörükleri, 12 ay erimeyen karları ile Likya’nın belki de en görkemli bölgesi.  Daha sonra Ekiz Göl üzerinden Gömbe yaylasına iniyoruz. Akşam yemeğinde, Gömbe’nin meşhur oğlak fırın kebabı var. Dileyenler için farklı lezzetler de tatmak mümkün. Konaklama Çağlayan Park Bungalov.
Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

4. Gün / Avlan Gölü – Çığlıkara Sedir Ormanları – Arykanda / Antalya - Gidişler

Bugün Beyler köyünde, 2500 yıldır bölgede kullanılan mimariyi yansıtan Bey Ambarlarını gördükten sonra, Abdal Musa Tekkesini ziyaret ederek buradan Çığlıkara ve Çamkuyusu Sedir ormanlarına geçeceğiz. Antalya’ya dönmeden son durağımız Arykanda Antik kenti olacak.  Antalya Havalimanı’na varış saatimiz 18:00 gibi olacaktır. Katılımcıların uçak biletlerini buna göre almaları gerekmektedir.
Öğle yemeği dahil

 

 Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

Toroslar'da Likya Off Road Macerası Toroslar'da Likya Off Road Macerası Toroslar'da Likya Off Road Macerası Toroslar'da Likya Off Road Macerası Toroslar'da Likya Off Road Macerası Toroslar'da Likya Off Road Macerası Toroslar'da Likya Off Road Macerası
Toroslar'da Likya Off Road Macerası