Toroslarda Likya Off Road Macerası
Toroslarda Likya Off Road Macerası

Toroslarda Likya Off Road Macerası


SATIN AL

Likya'nın yürüyerek bile gidilemeyen iç bölgelerini tanımaya, sedir ağaçlarının kokusunu duymaya, antik dağ kasabalarını görmeye bizimle offroad'a gelin. 

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

23 - 26 Mayıs

03 - 06 Ekim

14 - 17 Kasım

Kişi Başı Fiyat: 1750.-TL

Tek Kişi Farkı: 320.-TL

Araç Katılım Payı : 650.-TL

* Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç katılım payını ödemeyeceklerdir.

 

Güney kıyılarımızda boydan boya uzanan Toros Dağları’nın zengin kültürel ve doğal yapısı, bu tür maceralar için bizlere sonsuz seçenekler sunar. Gizli kalmış antik yerleşimleri, Akdeniz manzaralı karlı zirveleri, çam ve sedir ormanları, Yörük çadırları ve keçi sürüleri ile Adana’dan Fethiye’ye kadar doğudan batıya, kuzeyden güneye çok sayıda rota içerir.
Yörükler Beydağı ve Toros yaylalarını yüzyıllardır kullanıyorlar ve bu geleneklerini bugün hala sürdürüyorlar. Muhteşem güzellikteki yaylaları, uzayıp giden o kendine has kokusuyla sedir ormanlarını, Alakır gibi derin vadileri, özgün mimarisi ve kültürüyle sapasağlam duran Elmalı’yı göreceğiz. Hemen hiç bilinmeyen Likya’nın Baranda Gölü, Girdev Gölü ve yaylasını arazi taşıtlarımızla geçecek, antik Likyalıların Massikytos adını verdikleri, Batı Toros Dağlarının en yüksek zirvesini oluşturan ve ancak son yıllarda açılan bozuk yayla yolları ile geçit veren Akdağ Yaylasını, göçerleri ve göllerini göreceğiz. Tüm Equinox Keşif turlarında olduğu gibi tur boyunca mükemmel lezzetlerin eşliğinde keşfe çıkıyoruz.
 
1. Gün / Çandır Vadisi / Sarıçınar Dağı Sedir Ormanları / Kitanaura Antik Kenti - Ovacık
Sabah saat 10:00’da 4x4 araçlarımızla ve rehberlerimizle Antalya Havalimanı’nda buluşup araçlarımız hakkında kısa bilgi veriyoruz. Rotamızı önce Yarbaşçandır yönüne çeviriyoruz, buradan Çandır deresine inerek Hisarçandır üzerinden Sarıçınar Dağı Sedir ormanlarını ziyaret ediyoruz. Günün son durağı, Kitanaura antik kenti. Söğütcuması üzerinden Ovacık mevkiine ilerleyerek Gül otele varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Gül otelde.
Öğlen ve akşam yemeği dahil
 

2. Gün / Alakır Vadisi / İdebessos Antik Kenti / Oluklu Yayla - Elmalı
Sabah kahvaltıdan sonra Alakır vadisine inerek muhteşem güzellikteki bu vadiyi ve aynı zamanda yapılan HES barajlarının bu vadiyi nasıl etkilediğini göreceğiz. 4x4 araçlarımızla bir müddet eski kervan yollarından ilerleyerek Idebessos antik kentine varıyoruz. Bizler antik kenti gezerken, ekibimiz de piknik yemeğimizi hazırlıyor. Daha sonra, Beydağlarının en yüksek zirvesi olan, efsaneleri ile ünlü Kızlar Zirvesinin eteklerinde yer alan Oluklu yaylaya ulaşıyoruz. Tüm Kumluca Ovasına hakim, 2200 metre yükseklikte yer alan Oluklu Yayla’dan manzarayı izleme imkanı buluyoruz. Aynı zamanda, dünyada sadece ülkemizde “doğal orman” olarak varlığını sürdüren ve halk dilinde “Katran” ya da “Sedir” olarak bilinen Toroslara özgü bu muhteşem ağaçlarla tanışıyoruz. Daha sonra Finike – Elmalı yoluna inerek buradan Elmalı’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elmalı, Arzu otel’de.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

3. Gün / Baranda Gölü / Girdev Yaylası / Akdağ Yaylası - Gömbe
Bugün rotamızı, Elmalı dağının kuzeybatısında bulunan Baranda Gölüne çeviriyoruz. Önce Baranda gölünü görüyor, daha sonra da, Yörüklerin ancak traktörlerle ya da yürüyerek aştıkları yayla yollarını aşarak Girdev gölü ve yaylasına ulaşıyoruz. Yörük dilinde “kırk muarlı 3 durnalı zır zop yayla” olarak adlandırılan bu muhteşem yayladan sonra, bu kez Likyalıların Massikytos adını verdiği ve Batı Torosların en yüksek zirvesini oluşturan Akdağ silsilesini aşıyoruz. Akdağ, muhteşem yaylaları, yazın hala geleneksel olarak bu yaylalara çıkan Yörükleri, 12 ay erimeyen karları ile Likya’nın belki de en görkemli bölgesi.  Daha sonra Ekiz Göl üzerinden Gömbe yaylasına iniyoruz. Akşam yemeğinde, Gömbe’nin meşhur oğlak fırın kebabı var. Dileyenler için farklı lezzetler de tatmak mümkün. Konaklama Çağlayan Park Bungalov.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

4. Gün / Beydağı Yaylası/ Antalya - Gidişler
Bugün 2200 metre yüksekliğindeki Beydağı Yaylasına çıkarak burada piknik yemeği alıyoruz. Daha sonra Dereköy yönüne ilerleyerek buradaki antik Likya Mezar mimarisinden esinlenerek yapılmış, Osmanlı dönemine ait arı kovanlarını göreceğiz. Buradan sonra Sinan Değirmenleri’ne vararak burada Likya evlerinden esinlenerek yapılmış eski buğday ambarlarını göreceğiz. Antalya Havalimanı’na varış saatimiz 18:00 gibi olacaktır. Katılımcıların uçak biletlerini buna göre almaları gerekmektedir.
Öğlen yemeği dahil

Üç gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 3 akşam yemeği,  uzman rehber, tur asistanı, araçlara ait tüm giderler, yemeklerde çay, kahve, su ve piknik olmayan yemeklerde meşrubat dahildir.
Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.
Ören yeri ve müze girişleri dahil değil, müze kart alınmasını öneririz.
Programdaki yürüyüşler, normal arazi şartlarında yürüyebilen herkesin kolaylıkla yürüyebileceği parkurlardır. Zor bir parkur yoktur.

 

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası Toroslarda Likya Off Road Macerası
Toroslarda Likya Off Road Macerası