Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu
Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu

Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu


SATIN AL

Kış Aylarında Likya Dağları

03 – 06 Aralık

Likya'nın yürüyerek bile gidilemeyen iç bölgelerini tanımaya, sedir ağaçlarının kokusunu duymaya, antik dağ kasabalarını görmeye bizimle off- road'a gelin. 

2020 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

Kişi Başı Fiyat: 2450.-TL

Tek Kişi Farkı: 420.-TL

4x4 kiralık araç fiyatı : 3000.-TL (Tüm tur için, yakıt, vergiler ve sigortalar dahil)

·       Kendi arazi aracı ile gelen misafirlerimiz 4x4 araç payını ödemeyeceklerdir.

Güney kıyılarımızda boydan boya uzanan Toros Dağları’nın zengin kültürel ve doğal yapısı, bu tür maceralar için bizlere sonsuz seçenekler sunar. Gizli kalmış antik yerleşimleri, Akdeniz manzaralı karlı zirveleri, çam ve sedir ormanları, yörük çadırları ve keçi sürüleri ile Adana’dan Fethiye’ye kadar doğudan batıya, kuzeyden güneye çok sayıda rota içerir.
 

Yörükler, Beydağı ve Toros yaylalarını yüzyıllardır kullanıyorlar ve bu geleneklerini bugün hala sürdürüyorlar. Muhteşem güzellikteki yaylaları, uzayıp giden o kendine has kokusuyla sedir ormanlarını, Alakır gibi derin vadileri, özgün mimarisi ve kültürüyle Likya Dağ Köylerini göreceğiz. Yörükler yaylaları terk ettiğinde ve henüz kar basmadan yaylaları görmeye gidiyoruz. Bazı yerlerde kar macerası da yaşayabiliriz.


1. Gün / 03 Aralık Perşembe / Beydağı yaylası - Ovacık
Sabah saat 10:00’da 4x4 araçlarımızla ve rehberlerimizle Antalya Havalimanı’nda buluşup araçlarımız hakkında kısa bilgi veriyoruz. Rotamızı önce Bük araştırma ormanları üzerinden Beydağı Yaylasına çeviriyoruz. 2000 metreyi aşan geçitlerden aşarak Beydağı Yaylasını boydan boya geçiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Ovacık Gül Otelde.

Öğle ve akşam yemeği dahil


2. Gün / 04 Aralık Cuma / Tahtalı Dağ / Kitanaura Antik Kenti – Finike

Sabah kahvaltıdan sonra rotamızı Tahtalı Dağ’a çeviriyoruz. Belen Yayla ve Çukur Yayla sedir ormanlarını aşarak, Tahtalı Dağ’ın eteklerinden, deniz manzaraları seyrederek Üçoluk Yaylasına iniyoruz. Buradan Kitanaura Antik Kentini gezdikten sonra Alakır Vadisini takip ederek, portakal ağaçları arasında muhteşem bir yer olan Turkuaz Köy’e akşam yemeği ve konaklama için gidiyoruz.

Öğle ve akşam yemeği dahil

3. Gün / 05 Aralık Cumartesi / Bonda Dağı – Alakilise – Arykanda Antik kenti - Finike

Bugün rotamız, hala antik adını koruyan Bonda Dağı. Finike – Demre arasında yükselen Bonda Dağı bize hem 1500 metrelerden eşsiz deniz manzaraları hem de bölgede görmeye çok alışık olmadığımız, sedir ve karışık orman görüntüleri sunuyor. Likya Yolu rotasının da en güzel parkurlarından olan Bonda Dağını aşıp Ala Kiliseye iniyoruz. Buradan Kasaba ovasından Arykanda Antik Kentine devam ediyoruz ve uzman arkeolog rehberimiz bize Arykanda Antik Kentini gezdiriyor. Daha sonra hedefimiz Finike. Akşam yemeği ve konaklama Turkuaz Köy.

Öğle ve akşam yemeği dahil

4. Gün / 06 Aralık Pazar / İdebessos Antik Kenti / Oluklu Yayla  - Antalya
Sabah kahvaltıdan sonra 4x4 araçlarımızla bir müddet eski kervan yollarından ilerleyerek Idebessos antik kentine varıyoruz. Daha sonra Beydağlarının en yüksek zirvesi olan, efsaneleri ile ünlü Kızlar Zirvesi’nin eteklerinde yer alan Oluklu yaylaya ulaşıyoruz. Tüm Kumluca Ovası’na hakim, 2200 metre yükseklikte yer alan Oluklu Yayla’dan manzarayı izleme imkanı buluyoruz. Aynı zamanda, dünyada sadece ülkemizde “doğal orman” olarak varlığını sürdüren ve halk dilinde “Katran” ya da “Sedir” olarak bilinen Toroslara özgü bu muhteşem ağaçlarla tanışıyoruz.

Buradan Alakır vadisinin muhteşem güzelliğini ve aynı zamanda yapılan HES barajlarının bu vadiyi nasıl etkilediğini göreceğiz. Saat 18:00 gibi turumuz Antalya Havaalanında sona erecek.

Öğle yemeği dahil

 

 Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

 

Başvuru için : info@equinox.com.tr /+90 532 597 71 97

Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu
Toroslar'da Likya Off Road Macerası I Kış Turu