Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia
Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia

Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia


SATIN AL

Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia

Bugün batı medeniyeti dediğimiz uygarlığın doğup filizlendiği ve buradan Yunanistan üzerinden batıya açılan uygarlığın oluştuğu bölge olan İonia ve Bergama'yı arkeolog rehber eşliğinde keşfe çıkıyoruz...                   

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

Tarih: 22 – 25 Nisan 2021

Kişi Başı Fiyat: 2500.-TL

Tek Kişi Farkı: 350.-TL

Bu turda Yunan ve Roma medeniyetlerinin temel taşlarından biri olan İonia kültürünü uzman arkeolog rehber eşliğinde tanıyacağız. Ege Bölgesi'nin güzel havasını koklayacağız, her fırsatta yavaş yavaş hak ettiği üne kavuşan yerel Ege şaraplarını tadacağız. Bu kültür ve arkeoloji turu boyunca antik Ege insanının inanç ve düşünce sistemini anlayacağız. Yaşadıkları şehirlerin kapılarını aralayıp yaşantılarına göz atacağız. Tiyatrolarda neler gösteriliyordu, aile yaşamları nasıldı, ne yer ne içerlerdi, neden antik kentlerde o kadar fazla sayıda hamam vardı, su ihtiyaçlarını nasıl karşılıyorlardı ve daha bir çok sorunun yanıtını beraber bulacağız.  

1. Gün / Perşembe / İzmir – Bergama - İzmir
Sabah 09:00 gibi İzmir Havalimanı’na varıp rehberimizle buluşuyoruz ve Bergama’ya doğru yola çıkıyoruz. Bugün Pergamon antik kentini ve antik dönemin en büyük sağlık merkezlerinden biri olan Asklepion’u geziyoruz. Tarih ve enteresan hikayelerle dolu bir günün ardından İzmir’e dönüyoruz. Akşam yemeği İzmir’de serbest ve konaklama İzmir’de.
Öğle yemeği dahil.
 

2. Gün / Cuma / Selçuk
Sabah İzmir’den yola çıkıyoruz ve Urla’ya gidiyoruz. Tunç Çağı yerleşimi Limantepe ve antik Klazomenai kentini gezdikten sonra Urla iskelesinde serbest öğlen yemeği alıyoruz. Sonra Teos antik kentini gezip, buradan Klaros Apollon Kehanet merkezine gidiyoruz. Son olarak Küçük Menderes deltasını aşıp, Şirince’ye gidiyoruz. Akşam yemeği bir köy lokantasında ve konaklama Şirince Güllü Konakları otelde.
Öğle ve akşam yemeği dahil
 

3. Gün / Cumartesi / Selçuk
Bugün bütün günümüzü 12 İon kentinden biri ve Roma İmparatorluğu Asya Eyaletinin başkenti olan Efes ve civarında geçiriyoruz. Turumuz, Efes antik kenti dışında Artemision, Yamaç Evler, Aziz Yuhanna Bazilikası ve Şirince köyünü de kapsıyor.  Akşam yemeği bir lokantada ve geceleme Güllü Konakları otelde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

4. Gün / Pazar / Gidişler
Bugün İonia’nın en önemli 3 noktasını geziyoruz: Priene, Miletos antik kentleri ve Didyma Apollon Tapınağı.  Didyma gezisinden sonra saat 18:00 gibi İzmir Havalimanı’nda turumuz bitiyor.
Öğle yemeği dahil.

 
Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / +90 532 597 71 97

Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia
Yunan ve Batı Medeniyetinin Beşiği İonia