Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası
Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası

Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası


SATIN AL

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

30 Ağustos - 01 Eylül

Kişi Başı Fiyat: 1250.-TL

Tek Kişi Farkı: 145.-TL

Başkomutan Mustafa Kemal

&

Türk Ulusu

Kurtuluş Savaşı Rotası

24 Ağustos 1922’de Akşehir Karargahında başlayarak, 9 Eylül 1922 günü İzmir’de sonra eren Kurtuluş Savaşı rotasını takip ediyoruz. Afyon – İzmir arasında kalan, bu bölgede, ne yazık ki Şehitlikler dışında önemli cephelerin, savaş alanlarının ve gerçek şehitliklerini çoğunun yerleri ancak uzmanlar tarafından biliniyor. Biz de uzmanlarla beraber yaptığımız çalışmalar sonunda, ortaya 3 gün süren, muhteşem bir rota çıkardık. Bu rotaya sadece şehitlikler değil, önemli cepheler, topçu ve piyade mevzileri, Kanlıdere gibi savaşın en korkunç yüzünün yaşandığı yerleri ekledik. Bazı rotalar için 1 – 1,5 saat yürümemiz gerekecek. Türk Milletinin, Başkomutan Mustafa Kemal ile birlikte verdiği Kurtuluş Savaşı rotasını boydan boya geçeceğiz.

 

1. Gün / Akşehir – Şuhut – Kocatepe / Afyon

Sabah en geç saat 09:30’da Antalya havaalanında, buluşma, ve Akşehir’e hareket. Akşehir karargahını gezdikten sonra  Şuhut’a devam ediyoruz. Büyük Taarruz kararlarının alındığı bu iki karargah binasını gezdikten sonra hedefimiz önce Agah Efendi Şehitliği ve ardından Kocatepe. Günün son ışıklarını Kocatepe’de batırdıktan sonra Afyon’a devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Afyon’da.

 

2. Gün / Çiğiltepe – Akpirim – Kanlıdere – Zafertepe - Dumlupınar  / Afyon

Sabah Çiğiltepe şehitliğine giderek, Miralay Reşat Çiğiltepe’nin hikayesini dinliyoruz. Buradan Başkomutan Milli Parkında az sayında bulunan gerçek şehitliklerden bir tanesi olan Yıldırım Kemal Şehitliği’ne gidiyoruz. Buradan Çalköy’e devam ediyoruz ve Akpirim Tepesi Türk Topçu mevziilerine bir yürüyüş yapacağız. Buradan da Kaletepe Türk mevzilerine yürüyerek çıkacağız. Buradan da Yunan Birliklerinin sıkıştırılarak, çok yoğun süngü savaşlarının yaşandığı, ve akan kandan dolayı Kanlı Dere adı verilen bölgeye devam ediyoruz.  Buradan Küçük Aslıhanlar ve Büyük Aslıhanlar şehitliklerini gezerek, Zafertepe ve Dumlupınar şehitliklerini ve anıtlarını göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Afyon’da.

 

3. Gün / Arpatepe – Saraycık – Belovası / İzmir

Bugün artık kaçış durumunda olan Yunan birliklerini kovalayan Türk birliklerinin yer yer çatışmalar yaşadığı Arpatepe, Saraycık, Belovası gibi mevzilerine kısa yürüyüşler yapacağız. Buradan Alaşehir üzerinden Belkahve’de İzmir’e karşı kahvemizi yudumladıktan sonra, İzmir Kadifekale’de turumuzu bitiriyoruz. Turumuz saat 19:00 gibi sona erecektir.

 

Fiyata Dahil olan :

2 gece için oteller, 3 öğle yemeği, 2 akşam yemeği, arkeolog rehber, minibüs ile ulaşım ve araçla ilgili tüm masraflar, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

Ören yeri ve müze girişleri dahil değildir, müze kart alınmasını öneririz.

 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası
Başkomutan Mustafa Kemal & Türk Ulusu Kurtuluş Savaşı Rotası