Bilinmeyen Likya
Bilinmeyen Likya

Bilinmeyen Likya


SATIN AL

Bilinmeyen Likya

Bilinmeyen Likya Kentleri ve Patikaları

Beydağlarının doruklarında, sık ormanlar arasında, muhteşem manzaralar sunan ve yaban hayattan başka hiçbir ziyaretçisi olmayan Likya kentlerini Keşfe çıkıyoruz.

Kelbessos, Typalia, Neapolis, Deveboynu, Marmara, Gavurpazarı ve Topal Gavur antik yerleşmelerini ziyaret edecek ve Şapsal Dağı Likya kaya mezarlarını görerek, çok az bilinen patikalarla bu kentleri birbirlerine bağlayacağız.

 

2019 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

07 - 10 Kasım

Kişi Başı Fiyat: 1450.-TL

Tek Kişi Farkı: 225.-TL

Bu turumuzda Doğu Likya’yı keşfe gidiyoruz.

 

1. Gün / Geliş / Neapolis – Kelbessos   / Geyikbayırı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra, çam ormanları arasında kalan Neapolis antik kentini ziyaret için yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat yürüdükten sonra antik kente ulaşıyoruz. Kenti gezmek ise 1 saatimizi alacak. Burada alınacak piknik yemeğinden sonra Kelbessos Antik kentine gidiyoruz. Kelbessos gezisinden sonra muhteşem bir patikadan yaklaşık 1,5 saatlik bir yürüyüşün ardından günün son ışıkları ile Geyikbayırın'da bulunan The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 9 km / 6 saat
 

2. Gün / Trebenna – Typalia  / Geyikbayırı

Bugün ilk durağımız Trebenna antik kenti. Otelimizden çıktıktan sonra, yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüş ile Trebenna’ya varıyoruz. Trebenna gezisinden sonra, muhteşem sedir ormanları ile kaplı Geyik Sivrisi dağının eteklerinden, yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüşten sonra  Typalia antik kentine ulaşıyoruz. Typalia kenti gezisinden sonra 1 saatlik bir yürüyüşle aracımızla buluşacağımız noktaya gelerek tekrar The Land otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Land Otelde.

Öğlen ve akşam yemekleri dahil
 

Toplam yürüyüş 12 km / 7 saat
 

3. Gün / Deveboynu – Marmara / Ovacık
Sabah kahvaltıdan sonra aracımızla Gökdere mevkiine giderek buradan 30 dakikalık bir yürüyüşle Deveboynu antik yerleşimine varıyoruz. Buradan patikayı takip ederek, Beldibi’ne iniyor ve aracımızla buluşuyoruz.  Daha sonra öğle yemeği için akşam kalacağımız Gül Otel’e geçerek, yemek ve biraz dinleniyoruz. Öğleden sonra, Kavaklıdağ’ın zirvesinde yer alan muhteşem güzellikteki Marmara (Mnamara) antik kentine doğru oldukça zorlu bir tırmanış gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gül otelde.

Öğlen ve akşam yemekleri  dahil
 

Toplam yürüyüş 12 km / 6 saat
 

4. Gün / Topal Gavur – Şapsal / Çıralı - Dönüşler
Bugün ilk durağımız Topal Gavur Asarı. Son yüz yılda bulunan tek Likçe yazıtı, ve Likya’nın bilinen doğu sınırını 30 km kadar daha uzatan Asartepe kalıntılarını gezeceğiz. Buradan yine bilinmeyen kaya mezarlarına, Şapsal dağının eteklerine 2 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Daha sonra Çıralı’da dileyenler için yüzme molası ve saat 16:00 gibi yola çıkarak saat 18:00 gibi Antalya havaalanında turumuzu bitiriyoruz.

Öğlen yemeği dahil
 

Toplam yürüyüş 6 km / 3 saat
 

3 gece için oteller, tüm öğlen yemekleri, 3 akşam yemeği, arkeolog rehber, her ulaşım, yemeklerde çay, kahve, su ve meşrubat.

Alkollü içecekler hiçbir yemekte dahil değildir.

Ören yeri ve müze girişleri dahil değildir, müze kart alınmasını öneririz.

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / 0 532 282 23 24

Bilinmeyen Likya Bilinmeyen Likya Bilinmeyen Likya Bilinmeyen Likya
Bilinmeyen Likya