Kervan Yolları
Kervan Yolları

Kervan Yolları


SATIN AL

Kervan Yolları

Antik çağlardan bu yana, Akdeniz’in önemli iki limanı Alanya ve Antalya olmuştur. İpek yolunun geçtiği kervan yolları ise Kayseri ve Konya üzerinden gider. Bu nedenle, Akdeniz Limanlarını İç Anadolu’ya bağlayan ve Toros dağlarını aşan kervan yolları yüzyıllar boyunca kullanılmışlardır. Çağımızda bu yollardan bazıları yeni yol güzergahlarında kaldıklarından bozulmuş olsalar da özellikle Orta Toroslardan geçen kervan yolları, Selçuklular döneminde iyi bir onarım gördüklerinden günümüze kadar sağlam kalmışlardır. Bu turumuzda Likya, St. Paul gibi turistik rotalar üzerinde olmayan ve Akdeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan, çok iyi korunmuş kervan yollarının izinde gidiyoruz.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

29 Mayıs - 5 Haziran

Kişi Başı Fiyat: 5200.-TL

Tek Kişi Farkı :1450.-TL

1. Gün / Cumartesi / Geliş / Köprülü Kanyon Milli Parkı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. İlk durağımız, önemli bir kervan yolu üzerinde yer alan Belkıs Köprüsü. Buradan Roma İmparatorluk çağında tiyatro ve Selçuklular zamanında da Kervansaray / Saray olarak kullanılmış olan Aspendos tiyatrosunu gezdikten sonra, ilk yürüyüşümüze Oluk Köprüden başlıyoruz. Buradan Eşek Köprü üzerinden Yerköprü’ye ve oradan da Kövez mevkiine gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bungalovlarda.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 5 km / 3 saat
 

2. Gün / Pazar / Başgölcük Yayla – Gembos - Ormana

Bugün sabah kahvaltıdan sonra, Antk Selge’yi, İç Anadolu’ya bağlayan ve oldukça yüksekten geçen Başgölcük yayla yolunu izleyeceğiz. Coğunlukla Roma imparatorluk Çağından kalma antik yollardan yürüyerek, Gembos yaylasına varacağız. Buradan Ormana’ya. Akşam yemeği ve konaklama Ormana Düğmeli Evlerde.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 10 km / 4 saat
 

3. Gün / Pazartesi / Kurtgediği Yaylası- Ormana
Sabah kahvaltıdan sonra Kurt Gediği yaylasına çıkıyoruz. Bugün amacımız, bölgede bulunan karışık ormanları ve sedir ormanlarını gezmek. Hemen hiç kullanılmayan orman yollarından muhteşem bir yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Ormana’da.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 15 km / 7 saat
 

4. Gün / Salı / Guzelsu – Akseki Kervan Yolları- Ormana
Bugün, Alanya’dan gelerek, Güzelsu üzerinden Akseki’ye bağlanan yolu geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ormana’da.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

Toplam yürüyüş 15 km / 8 saat
 

5. Gün / Çarşamba / Ürünlü Köyü – Altınbeşik Mağarası- Üzümdere

Bugün sabah Ürünlü köyü ve Altınbeşik mağaralarını geziyoruz. Öğle yemeği Ürünlü’de yedikten sonra İbradı’ya gidip, İbradı’nın muhteşem evlerini görüyoruz. İbradı’dan Üzümdere’ye yürüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ormana’da.

Öğle ve akşam yemekleri dahil
 

6. Gün / Perşembe / Eynif Han- Kamp

Sabah otelden yürüyerek yola çıkıyoruz ve Gidengelmez Dağlarının en görkemli rotalarından olan Ormana – Eynif Ovası yolunu yürüyoruz. Daha sonra Eynif Ovasında kamp yapıyoruz. Minibüsümüz çantalarımızı kamp alanına getirecek.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 6 km / 5 saat
 

·      Kamp için her 2 kişiye bir çadır, mat ve tüm kamp malzemesi temin edilecektir. Katılımcıların sadece uyku tulumlarını yanlarına almaları gerekmektedir. 

7. Gün / Cuma / Antalya

Bugün rotamız, 14 km kesintisiz izlenebilen, Eynif han – Kargıhan yürüyüşü. Gün boyu, geçtiğimiz yüzyıla kadar kullanılan kervan yollarından yürüyeceğiz. Yürüyüşün sonunda Kargıhan’ı ziyaret edip Antalya’ya dönüyoruz. Akşam veda yemeğinden sonra Antalya’da konaklıyoruz.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 17 km / 8 saat
 

8. Gün / Cumartesi / Gidişler

Sabah transfer ve Antalya havaalanında turumuz bitecek.

Dahildir:

Dahil değildir:

 

Notlar:

Başvuru için : info@equinox.com.tr / + 90 532 597 71 97

Kervan Yolları Kervan Yolları Kervan Yolları Kervan Yolları Kervan Yolları Kervan Yolları Kervan Yolları Kervan Yolları
Kervan Yolları