Likya (Lukka) Yolu
Likya (Lukka) Yolu

Likya (Lukka) Yolu


SATIN AL

Lukka Yolu

Likya’da muhteşem yürüyüşlerle bir haftalık macera. Son yıllarda meşhur olan Likya Yolunda belki de yürüdünüz. Ancak bu yol Luvilerin Lukka olarak adlandırdıkları Likyalıların, sadece Türkiye’de kalmış olan sedir ormanlarına ev sahipliği yapan Torosların yüksek kesimlerini ve Beydağları gibi muhteşem bir silsileyi de kapsıyor.

Bu turumuzda çok az bilinen Likya kentlerini ve Likya Yoluna dahil olmayan Likya patikalarını keşfe çıkıyoruz.

2021 TUR TARİHLERİ ve FİYATLARI    

23 - 30 Ekim 2021

Kişi Başı Fiyat: 5200.-TL

Tek Kişi Farkı :1200.-TL

1. Gün / Cumartesi / Geliş / Kelbessos   / Geyikbayırı

Sabah en geç 10:00’da Antalya Havalimanı’nda rehberimizle buluşup tur hakkında kısa bilgilendirmeden sonra yola çıkıyoruz. Antalya Doyran Köyünün meşhur gözlemecilerinde öğle yemeğinden sonra Kelbessos Antik kentine gidiyoruz. Kelbessos gezisinden sonra muhteşem bir patikadan yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşün ardından günün son ışıkları ile Geyikbayırın'da aracımızla buluşuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Geyikbayırı.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 9 km / 6 saat
 

2. Gün / Pazar / Trebenna – Typalia / Gül Otel

Bugün ilk durağımız Trebenna antik kenti. Otelimizden çıktıktan sonra, yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüş ile Trebenna’ya varıyoruz. Trebenna gezisinden sonra, muhteşem sedir ormanları ile kaplı Geyik Sivrisi dağının eteklerinden, yaklaşık 6 saatlik bir yürüyüşten sonra Typalia antik kentine ulaşıyoruz. Typalia kenti gezisinden sonra 1 saatlik bir yürüyüşle aracımızla buluşacağımız noktaya gelerek Gül Otele devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gül Otelde.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 12 km / 7 saat
 

3. Gün / Pazartesi / Marmara / Gül otel
Sabah kahvaltıdan sonra Kavaklıdağ’ın zirvesinde yer alan muhteşem güzellikteki Marmara (Mnara) antik kentine doğru oldukça zorlu bir tırmanış gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gül otelde.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 12 km / 6 saat

4. Gün / Salı / Dibek Tabiat Koruma Alanı / Kamp
Bugün, Beydağlarının en güzel sedir ormanlarına ev sahipliği yapan, Dibek Tabiat Koruma Alanına gidiyoruz. Burada, Toroslardaki en yaşlı sedir ağaçlarından olan “Ambar Katran” ağacını da göreceğiz.  Yürüyüşümüz çoğunlukla 1800 – 2000 metre arasında olacak. Nerdeyse tam gün sürecek olan yürüyüşümüz, kamp alanında sona erecek Akşam yemeği ve geceleme kamp.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 10 km / 7 saat
 

5. Gün / Çarşamba / İdebessos – Oluklu Yayla – Arykanda / Finike

Bugün aracımızla İdebessos antik kentine gidiyoruz. Antik kent gezisinden sonra, hedefimiz Oluklu yayla. Buradan Üçkuyular üzerinden yine eski yörük patikalarını izleyerek Arykanda antik kentine iniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme, Limyra Çayı yanında, bungalovlarda. Turkuaz Köy.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 6 km / 5 saat
 

6. Gün / Perşembe / Limyra – Istlada – Gökkaya- Simena / Kekova

Bugün muhteşem güzellikteki Limyra antik kentini geziyoruz. Daha sonra Demre’de yemekten sonra Istlada- Gökkaya – Simena yürüyüşünü yapacağız. Simena’da tekne ile Üçağız köyüne devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme, Kekova’da. İbrahim – Baba Veli Pansiyon.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 10 km / 5 saat
 

7. Gün / Cuma / Apollonia – Aperlai – Tyberissos / Kekova

Aracımız bizi Kılınçlı köyüne bırakıp Apollonia Antik kentini gezerek, Aperlai antik kentine iniyoruz. Burada bizi teknemiz karşılıyor. Teknede öğle yemeği ve öğleden sonra yüzme ve dinlenme. Günün son ışıkları ile, Tyberissos antik kentine giderek, Kekova’dan gün batımı izliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme, Kekova’da. İbrahim – Baba Veli Pansiyon.

Öğle ve akşam yemekleri dahil

Toplam yürüyüş 7 km / 6 saat
 

8. Gün / Cumartesi / Gidişler

Sabah Kekova’da geç kahvaltı ve dinlenme. Daha sonra Kyenai ve Phaselis antik kentlerini gezerek, saat 18:00 gibi Antalya havaalanında turumuzu bitiriyoruz.

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: info@equinox.com.tr / + 90 532 597 71 97

Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu Likya (Lukka) Yolu
Likya (Lukka) Yolu