Şavşat Yürüyüşleri

Şavşat Yürüyüşleri


SATIN AL

ŞAVŞAT YÜRÜYÜŞLERİ

Son yıllarda oldukça ünlenen Doğu Karadeniz Bölgesinin en güzel köşelerinden olan Şavşat’a yürüyüşe gidiyoruz. Şavşat, ya da Türkçesi ile Kara Ormanlar Bio Çeşitlilik bakımından Karadeniz’in en özel yerlerinden bir tanesi. Bu turumuzda Şavşat Bölgesinin doğal güzellikleri eşsiz yerel mimarisini, yaylaları ve elbette Şavşat Kültürünü yürüyerek tanıyacağız.

2024 Tur Tarihleri: 26 - 30 Haziran

Kişi Başı Fiyat: 19.500.-TL

Tek Kişi Farkı: 3200.-TL

1. Gün / Şavşat
Sabah 11:00’de Kars havaalanına varıp ve rehberimizle buluşuyoruz. Kars’ta sabah serbest zaman ve öğle yemeği Kars yemekleri. Daha sonra Şavşat’a doğru yola çıkıyoruz. Akşamüstü Şavşat’a varış ve bölgeyi tanıma. Konaklama Yeşil Vadi Otelde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

2. Gün / Şavşat

Sabah kahvaltıdan sonra Maden Köyü Sazgirel suyunda araçtan inerek yürüyüşümüz Sakorya yaylası olup, burada vereceğimiz kısa bir moladan sonra zorlu bir iniş parkurumuz olacak, saat 15 gibi geç öğle yemeği aldıktan sonra otelimize dönüyoruz, akşam yemeği ve Konaklama Yeşil Vadi Otelde.

Öğle ve akşam yemekleri dahil.
 

3. Gün / Şavşat
Kahvaltıdan sonra Arsiyan yaylasına hareket ediyoruz. Velat yaylasında araçtan inerek çıkış parkurumuzu yürüyeceğiz. Sırasıyla; Kız gölü, Boğa gölü, Yüzen Adaları geziyoruz. Yürüyüş sonrası ögle yemeği Fevzi abide alındıktan sonra Karagöl, Tibeti kilisesi ve zaman kalırsa peri bacaları ziyaretleri sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve Konaklama Yeşil Vadi Otelde.
Öğle ve akşam yemekleri dahil.

4. Gün / Şavşat

Kahvaltıdan sonra nerdeyse tüm günümüzü alacak olan Suatan şelalesi yürüyüşümüzü yapıp ögle yemeği piknik şeklinde olacak. Yürüyüş bittikten sonra Kocabey köyü üzerinden Yavuzköy seyir terası sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Yeşil Vadi Otelde.
 

Öğle ve akşam yemekleri dahil.

5. Gün / Gidişler

Kahvaltıdan sonra Düzenli Köyü, Avcala Yaylası ve Hisli mağara yürüyüşlerini yapacağız. Yürüyüş sonrası Hanlı Köyü Yaylası’na devam ederek köyde bekleyen aracımıza kadar yürüyüş yapıp buradan Kars’a devam ediyoruz. Turumuz saat 18:00 gibi Kars havaalanında sona erecek.

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: [email protected] / +90 532 282 23 24

Equinox Turları