İade ve İptal Koşulları

İade ve İptal Koşulları


Pastoral, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Ön ödeme ve tur ödemesi: Herhangi bir Equinox turuna yazılabilmek için, tur ücretinin tamamının turdan 10 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir. Tur ücretini 10 gün öncesine kadar tamamlamayan müşterilerin kaydı ön ödeme iade edilmeksizin iptal edilebilir.

İptal: Müşteri tarafından yapılacak olan tüm iptaller Equinox Travel’a yazılı olarak yapılmalıdır. 

İptal ve ücret iade şartları:

Turdan 30 gün önce : % 100 iade

Turdan 29 - 10 gün önce : % 50 iade

Turdan  9 gün önce : % 20 iade

Tur iptalleri nedeniyle yapılacak olan iadeler iptalden itibaren 1 yıl içerisinde başka bir turda kullanılmak üzere kredilendirilebilir.

Müşteri tarafından yapılan iptallerde ön ödeme iade edilmez.

Tur ücretleri aksine bir ibare yoksa uçak biletleri, özel harcamalar, alkollü içecekleri kapsamaz.

Tur ücretleri, aksine bir ibare yoksa tur programında belirtilen tüm konaklama, kahvaltı, programda belirtilen yemekler, profesyonel rehberlik hizmetleri, turun doğasına en uygun taşıma hizmetleri, tur paket sigortası ve yemeklerde tüm meşrubat, su, çay ve kahve ücretlerini kapsar.

Equinox Travel, ferdi kaza sigortası yapmamaktadır, gerekli gördüğünüz takdirde, lütfen ferdi kaza sigortanızı yaptırınız.

Beraberinizde getireceğiniz tüm araç, gereç ve malzeme tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır.

Doğa ve macera turlarında, çeşitli hava şartlarına maruz kalabilirsiniz, uygun kıyafet getirmeniz ve turun doğasına uygun giyinmeniz ve hareket etmeniz gerekmektedir.

Doğa ve macera turlarında, rehberiniz ve grubun diğer üyeleri ile uyum içinde olmanız, turun ahengi ve sizin güvenliğiniz için çok önemlidir. Rehber, gerekli görürse, katılımcının turdan ayrılmasını veya bazı parkurlara gelmemesini isteyebilir.

Equinox Travel, tüm turlarında önceden haber vermeksizin, gerekli gördüğü takdirde, program, otel ve rehber değişikliği yapabilir.

Pastoral gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

Equinox Turları