Latmos Yürüyüşleri

Latmos Yürüyüşleri


SATIN AL

Latmos Yürüyüş Turu

Latmos, ya da Beş Parmak Dağları, Bafa Gölü olarak bilinen antik çağda Latmos Körfezinde yer alır. Son derece etkileyici doğası ve kalıntıları ile, muhteşem görüntüler sunmaktadır. 

Yürüyüş turlarımızdaki patika ve yürüyüşler, düz yolda yürümeye alışkın kişiler için uygun olmayabilir, rotalar, dik iniş ve çıkışlar, taşlı ve kaygan zeminde patikalar ve yer yer de kolay orman yollarından oluşmaktadır.

2024 Tarihleri.

Tarih: 31 Ekim - 03 Kasım 2024

Kişi Başı Fiyat: 18.150.-TL

Tek Kişi Farkı: 2570.-TL

1.Gün /  İkiztaş Köyü – Ketendere Köyü –Çomakdağ Köyü

Sabah en geç saat 10:00'da, Milas Bodrum havalimanında karşılama ve sonrasında bizi bekleyen aracımız ile yürüyüş öncesi kahvaltı içi gökçeler kanyonuna kısa bir transfer. Kahvaltı ve sonrasında yürüyüşümüzün başlayacağı İkiz taş köyüne 1 saatlik transfer. İkizdaş köyü, Milas’ın geleneksel ev mimarisinin en güzel örneklerinden görebileceğimiz bir köy. Köy merkezinden başlayan yürüyüşümüz taş döşeme antik yollardan asırlık zeytin ağaçları altında ilerleyerek Ketendere köyüne ulaşıyoruz. Köy kahvesinde kısa bir çay molası ve öğle yemeği molası. Mola sonrası tekrar taş döşeme antik yollardan Çomakdağ köyüne doğru yürüyüşümüz devam ediyor.Çomakdağ köyünde yürüyüşümüz sona eriyor ve bizi bekleyen transfer aracı ile konaklama yapacağımız Kapıkırı köyüne transfer. Zamanlamaya bağlı olarak Euromos antik kentinde Zeus tapınağını ziyaret edebiliriz.

   Yürüyüş: 4 saat / 10 km 

*Öğle ve akşam yemekleri dahil

Konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyonda. 

2.Gün / Karahayıt köyü – Kerdemlik neolitik mağarası – Yediler manastırı (Kellibara manastırı) –  Pantakrator Freski - Kapıkırı Köyü

Kahvaltı sonrasında Karahayıt köyüne transfer. Köy okulu bahçesinde başlayan yürüyüşümüz Latmosun ilginç kaya oluşumları ve asırlık zeytin ağaçları arasından ilerleyerek Kerdemlik neolitik mağarasına ulaşıyor. Neolitik mağarayı ziyaret ettikten sonra Bafa Gölü manzarası eşliğinde kahve molası. Mola sonrasında Yediler manastırına doğru yürüyüşümüz devam ediyor. M.S. 10. yy’dan itibaren başlayıp M.S. 13. yy kadar yerleşim gören manastır ve içerisinde yer alan İsa freskini ziyaret ettikten sonra Latmos dağı ve Bafa Gölü manzarası eşliğinde öğle yemeği için mola. Yemek sonrası yürüyüşümüz Latmos antik kentine doğru devam ediyor. Latmos antik kenti kalıntıları arasında ilerleyerek Pantakrato freskine ulaşıyoruz. Fresk sonrasında pansiyonumuza yürüyüşümüz sona eriyor.  Halen enerjisi olan katılımcılarla Athena tapınağında günbatımını izlemeye gidiyoruz.

   Yürüyüş: 5 saat / 12 km 

*Öğle ve akşam yemekleri dahil

Konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyonda. Akşam yemekte yöresel ozanımız Mehmet dayı bize sohbeti ve yöresel türküleriyle eşlik ediyor.

Akşam yemeği ve konaklama Agora Pansiyon’da

*Öğle ve akşam yemekleri dahil

3. Gün /Sakarkaya Köyü – Balıktaş Neolitik Mağaraları – Karahayıt Köyü

Kahvaltı sonrasında, kısa bir araç transferi ile yürüyüşe başlayacağımız Sakarkaya köyüne ulaşıyoruz.  Köy merkezinde başlayan yürüyüşümüz fıstık çamları altında ilerleyerek at nalı mevkiine ulaşıyoruz. Latmos dağının ve Bafa gölünün muhteşem manzaraları eşliğinde Balık taş neolitik kaya resmine  doğru yürüyüşümüz devem ediyor. Balık taş sonrası yürüyüşümüz Karahayıt köyünde sone eriyor.   Yürüyüş: 4 saat / 10 km 

Konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyonda.

*Öğle ve akşam yemekleri dahil

4.Gün / Kapıkırı köyü – İkiz adalar – Menet adası – Karga asarı adası – Kapıkırı köyü

Sabah kahvaltı sonrasında pansiyonumuz bahçesinden başlayan yürüyüşümüz göl kıyısı boyunca devem ediyor. İkiz adalarda bilinen en eski düğün seremonisi olan neolitik kaya resmini ziyaret ettikten sonra bizi bekleyen balıkçı sandalı ile göldeki adalardan Menet adasını, karga asarı adasını ziyaret edip turumuzu Kapıkırı köyünde sonlandırıyoruz. Yürüyüş sonrasında Havalimanı transferi. Saat 17:00 gibi turumuz Milas Havaalnaında bitecek.

*Öğle yemeği dahil

Yürüyüş: 3 saat (2 saat yürüyüş 1 saat tekne turu) / 6 km

 

Dahildir:

Dahil değildir:

Notlar:

Başvuru için: [email protected] / + 90 546 662 02 17 / Whatsapp

Equinox Turları